nagrobek w lesie
Źródło: facebook.com/sid.saunders

Mężczyzna natknął się w lesie na maleńki nagrobek. Przeczytał, co na nim wyryto i zaniemówił

12 Października 2020

Mężczyzna mieszkający nieopodal lasu lubił piesze wędrówki i nie raz trafiał dzięki temu na niezwykłe widoki. Jednak ten był inny od wszystkich. Fotograf Sid Saunders zabłądził głęboko w las, gdy zboczył z dobrze sobie znanego szlaku. Tyle wystarczyło, by potknął się o coś twardego i prawie wywrócił. Gdy przyjrzał się uważnie, zobaczył, że uderzył w... maleńki nagrobek.

Mężczyzna z Hastings w Anglii myślał, że wybrał się na kolejny, zwyczajny spacer, ale traf chciał, że skończył się on ciekawym znaleziskiem. Kiedy zboczył ze szlaku, nie chcąc brodzić w kałużach, nagle potknął się o coś, co początkowo wziął za zwykły kamień. Zatrzymał się jednak nad przeszkodą i jego oczom ukazał się malutki grób, wyrastający z ziemi pośrodku lasu. Nie mógł uwierzyć, gdy przyjrzał się mu uważniej.

Przyprowadził kota do biura, by łapał myszy. Nagle znikąd zaczęły pojawiać się pieniądze, odkrył niebywałą przyczynęPrzyprowadził kota do biura, by łapał myszy. Nagle znikąd zaczęły pojawiać się pieniądze, odkrył niebywałą przyczynęCzytaj dalej

Mężczyzna znalazł grób

Widać było, że nagrobek swoje najlepsze lata ma już za sobą - był cały pokryty mchem i roślinami, uniemożliwiającymi odczytanie epitafium. Mężczyzna był jednak tak zafascynowany swoim znaleziskiem, że postanowił oczyścić płytę i dowiedzieć się, kto spoczywa pośrodku lasu.

- Postanowiłem, ze następnego dnia wrócę, oczyszczę go z mchu i uporządkuję trochę otoczenie - mówił Sid w wywiadzie dla The Dodo.

Podekscytowany swoim zadaniem tak też zrobił i kolejnego dnia udało mu się oczyścić grób na tyle, by jego oczom ukazał się bardzo już słabo widoczny napis. Mężczyzna od razu uznał, że tak mała płyta nagrobna nie może być poświęcona człowiekowi, jednak nie spodziewał się, na czyj grób tak naprawdę się natknął.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka przez kilka dni była uwięziona we wraku samochodu. Obrażenia są poważne, potrzebna pomoc
2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
3.
Właściciel zgotował suczce straszliwy los. Gdy ją znaleźli, ledwo przypominała psa. Dziś jest nie do poznania

Odczytał napis na grobie

Nagrobek był naprawdę niezwykłym znaleziskiem - poświęcony był zmarłemu w roku 1882. Epitafium głosiło: "Pamięci malutkiego Duchie. Urodzony w sierpniu 1869. Zmarł w grudniu 1882". Na początku Sid myślał, że trafił na grób czyjegoś ukochanego psa, jednak wystarczyło dokładniej przyjrzeć się malutkiemu nagrobkowi. Obok napisu wyryto malutką ilustrację przedstawiającą królika. Mężczyzna nie mógł uwierzyć w swoje znalezisko i natychmiast wykonał odpowiedni research.

Szybko doszedł do wniosku, że Duchie musiał być królikiem holenderskim, które jeśli odpowiednio się o nie dba, żyją nawet ponad 10 lat! Ten konkretny musiał mieć wyjątkowo wspaniałe życie, dożył bowiem sędziwego wieku i wyglądało na to, że był naprawdę kochany. Jak odkrył Sid, w miejscu pochówku królika znajdowała się niegdyś prywatna posesja, doszedł więc do wniosku, że jej posiadacze musieli być dość zamożni, by wystawić nagrobek królikowi. Historia Sida obiegła media, a mężczyzna odkąd dokonał niezwykłego znaleziska, dwa razy w roku przychodzi oczyścić grób malutkiego Duchie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

GRÓB

facebook.com/sid.saunders

Sid ucieszył się ze znaleziska.

GRÓB

facebook.com/sid.saunders

Po zgłębieniu tematu okazało się, że nagrobek należał do domowego królika holenderskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twoje meble mogą być warte więcej niż myślisz. Możesz śmiało zamienić je na nowe
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Nagrali, jak dziewczynka celowo dokucza małpce. Nagle zwierzę nie wytrzymało, wstrząsająca reakcja
  4. Na oczach właścicielki ukradli psa. Oszukali ją w perfidny sposób, nietrudno się nabrać
  5. Dlaczego pies trzęsie się podczas snu? Możliwe przyczyny mogą Cię zaskoczyć
  6. Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Nie jest dobrze. A niedawno bawił się jeszcze beztrosko na wakacjach

źródło: thedodo.com

Następny artykuł