Pole
Źródło: pixabay/ulleo

Porażająca sytuacja w polu na Mazowszu. Ktoś w zatrważający sposób potraktował bezbronnego żurawia

28 Maja 2020

W sieci ukazały się przeraźliwe zdjęcia ptaka na jednym z pól na Mazowszu. Niestety, okazało się, że ktoś dopuścił się okropnej zbrodni i ukrzyżował bezbronne zwierzę. Policja poszukuje sprawcy, który dopuścił się tak okropnego czynu.

Do oburzającego zdarzenia doszło w powiecie mińskim w województwie mazowieckim. O ukrzyżowaniu orła poinformował Komitet Ochrony Orłów na swoich mediach społecznościowych. Jak poinformowało metrowarszawa.gazeta.pl, sprawca, który dopuścił się strasznego czynu jest nieznany.Procedura poszukiwania została już wszczęta.

Na Mazowszu ukrzyżowali orła

Kto mógł dopuścić się tak strasznego czynu? Według "Dziennika Mazowieckiego" być może za zabiciem żurawia może stać rolnik. Ptaki wyrządzają szkody na polach, a za taką dewastację rolnikom nie przysługuje odszkodowanie. Czy biedne zwierzę zginęło, ponieważ rolnik nie potrafił poradzić sobie z przylatującymi żurawiami?

- W średniowieczu osoby, które "nabroiły" wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast. Zabieg ten miał dobitnie pokazać kto rządzi na danym terenie i jaką siłą dysponuje. Czasy te odeszły już w zapomnienie ale nie w powiecie mińskim, woj. mazowieckie. Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać kto jest "Panem" na tym kawałku ziemi - napisał Komitet Ochrony Orłów na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie
2. Kot jest dziś wyjątkowo niezadowolony. Jak myślicie, z jakiego powodu?

Niestety, jak dalej poinformował Komitet nie jest to przypadek odosobniony. W podobny sposób ukrzyżowano m.in. kruki, jastrzębie czy myszołowy.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdecydowali się odłączyć kobietę od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy 45-latka wyszeptała do męża słowa, których nigdy nie zapomni
  2. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie
  3. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję
  4. Przeszedł 60 kilometrów w poszukiwaniu właścicielki. Pies chciał wrócić do domu
  5. Tragiczna sytuacja koni w Janowie Podlaskim to efekt wielomiesięcznych zaniedbań? Co teraz dzieje się w stadninie?
  6. Dzieci rzucały w psa kamieniami. Rozedrgany pitbull nie chciał wyjść z kryjówki za śmietnikiem

Źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł