Źródło: facebook/pogotowie dla zwierząt

Piękny mastiff doświadczył niewyobrażalnej tragedii. W jego misce z wodą żyły nawet glony

15 Września 2020

Mastiffy to piękne psy, które charakteryzują się masywną postawą. Zwierzęta są bardzo cierpliwe, łagodne, źle znoszą samotność. Pewien psiak tej rasy musiał jednak przyzwyczaić się do niej, ponieważ opiekunowie zamknęli go na tyłach pizzerii. Nie wiadomo, jak długo mieszkało tam zwierzę, jednak sądząc po jego wyglądzie, zachowanie i otoczeniu zwierzę cierpiało miesiącami.

Mastiff został porzucony na tyłach pizzerii. Jego właściciele, dwóch przedsiębiorców w ogóle nie interesowało się jego losem. Zwierzę żyło w kojcu pełnym śmieci i odchodów, nikt tu nie sprzątał. Betsi, bo tak nazywa się suczka cierpiała miesiącami. Gdyby nie inspektorzy z "Pogotowania dla Zwierząt" nie wiadomo, ile czasu żyłaby w tak fatalnych warunkach. Na całe szczęście suczka została odebrana i teraz poszukuje nowego i kochającego domu.

Seniorka zamknęła suczkę na balkonie. Dramat psa trwał latami, tłumaczenia właścicielki porażająSeniorka zamknęła suczkę na balkonie. Dramat psa trwał latami, tłumaczenia właścicielki porażająCzytaj dalej

Mastiff mieszkał na tyłach pizzerii

- Suczka o imieniu „Betsi” jest bardzo łagodna, to super kompan dla człowieka i innych psów. Nie wiemy więc dlaczego zamknięto ją w kojcu na tyłach posesji i trzymano bez wypuszczania całe życie. Odchodów było sporo, woda do picia z glonami oraz choroba skóry – to tylko niektóre powody, dla których odebraliśmy interwencyjnie psa. Psiak trafił do kliniki weterynaryjnej i podjęliśmy leczenie zwierzęcia. O jego czasowym odbiorze powiadomiliśmy już gminę a wkrótce zawiadomimy i policję - czytamy na Facebooku "Pogotowia dla Zwierząt".

Ktokolwiek może adoptować „Betsi” proszony jest o kontakt: adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl

DZISIAJ GRZEJE: 1. Seniorka zamknęła suczkę na balkonie. Dramat psa trwał latami, tłumaczenia właścicielki porażają
2. Niebywały widok psa przed i po adopcji. Nic bardziej pozytywnego dzisiaj nie zobaczycie

Mastiffy - jakie to psy?

Mastiffy to psiaki, które są mocno związane z rodziną. Przywiązują się do ludzi, kochają dzieci, źle znoszą samotność. Psiaki świetnie sprawdzają się w roli stróży, co ciekawe pomimo swoich rozmiarów nie są hałaśliwe. Psy są świadome swojej postury, jednak nie wykorzystują tego. Potrafią zaprzyjaźnić się z innymi zwierzętami, ale zaatakowane odpowiedzą agresją. Psy uwielbiają odpoczywać, należy unikać zbyt dużej ilości ruchu i chodzenia po schodach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze
  2. Pojechali do lasu, żeby wyrzucić psa. Włożyli go do reklamówki i zostawili
  3. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje
  4. Gdy podszedł do niego niedźwiedź, mężczyzna natychmiast wyciągnął kamerę. Po chwili uwiecznił niesamowitą rzecz
  5. Zabrała szczeniaka do schroniska, by pomógł wybrać nowego członka rodziny. Wybór ją zamurował
  6. W "Milionerach" dostała pytanie o chorwacki napój za milion złotych. Zawahała się, podjęła decyzję

Źródło: facebook

Następny artykuł