policjant w kajaku
Źródło: facebook.com/Washington Township Police Department

Niecodzienna akcja policji. By uratować mastiffa przesiadł się z radiowozu na kajak

13 Lipca 2020

Mastiff o imieniu Akela wpadł do błotnej sadzawki. Gdy przechodnie dostrzegli tonące zwierzę od razu zadzwonili po policję. Nie mogąc dostać się do psa w potrzebie na piechotę policjanci zdecydowali się posłużyć odrobinę niecodziennym środkiem transportu. Całą akcję uwieczniono na nagraniu opublikowanym w serwisie Facebook.

Mastiff zanurzony był po szyję, ledwo udawało mu się utrzymać głowę nad powierzchnią wody. Przybyli na miejsce policjanci wiedzieli, że jeśli szybko do niego nie dotrą, zwierzak utonie. Funkcjonariusz Kuligowski z policji stanu New Jersey pożyczył więc, znajdujący się na miejscu kajak, należący do jednego z okolicznych mieszkańców i zaczął wiosłować w kierunku czworonoga w opałach.

Udowodnił, że zasługuje na tytuł najlepszego przyjaciela człowieka. Niewiarygodne zachowanie psaUdowodnił, że zasługuje na tytuł najlepszego przyjaciela człowieka. Niewiarygodne zachowanie psaCzytaj dalej

Mastiff wyciągnięty został z wody w ostatnim momencie

John Kuligowski podpłynął do futrzaka i próbował ustawić się tak, by móc wciągnąć go na pokład. Ze względu na porastające sadzawkę rośliny, oraz nierówne dno zbiornika nie było to proste. W końcu udało mu się zatrzymać w odpowiedniej pozycji. Jego pojazd okazał się jednak zbyt niestabilny, by pies mógł się na niego wspiąć. Policjant nie mógł też sięgnąć po psa i wyciągnąć go na pokład, groziło to wywrotką kajaku. Gdy zorientował się że nie uda mu się wyciągnąć go samemu, zaczął prowadzić psa do brzegu przytrzymując jego łeb nad powierzchnią wody. Na miejscu dwóch innych policjantów pomogło psu oraz swojemu koledze wydostać się bezpiecznie na brzeg. Trzem mężczyznom udało się uspokoić zwierzę.

DZISIAJ GRZEJE:1.Właściciel pumy wydał emocjonalne oświadczenie. Ciężko powstrzymać łzy
Szczeniak usłyszał swoją ulubioną piosenkę z filmu Disneya. Właścicielka nagrała reakcję, rozkłada na łopatki

Psu nic się nie stało

Mastiff wyszedł z opresji bez szwanku, choć był wyraźnie wymęczony walką o życie. Mimo to, łatwo wyobrazić sobie, że gdyby nie pomysłowość policjanta historia mogłaby mieć tragiczny finał. Gdy tylko zwierzę wróciło do formy, zapozowało ze swoimi wybawcami do kilku zdjęć. Policji udało się ustalić imię psa oraz to, że niedawno uciekł od swoich właścicieli. Trafił pod opiekę służb zajmujących się bezpańskimi zwierzętami, które postarają się skontaktować z jego rodziną. Jeśli okaże się to niemożliwe, zwierzak trafi do adopcji.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
  3. Opiekunka wyznała buldogowi, że go kocha. Odpowiedź szczeniaka rozczuli każdego
  4. Udowodnił, że zasługuje na tytuł najlepszego przyjaciela człowieka. Niewiarygodne zachowanie psa
  5. Zielona Góra. Mężczyzna usiłował wrzucić kozę na grill. Na ucztę zaprosił sąsiadów
  6. Pilny komunikat zoo. Wiadomo, co będzie dalej z pumą

Źródło: foxnews.com


Następny artykuł