mastif
Źródło: instagram.com/balto_tibetanmastiff/

Ma tylko 1,5 roku, a już jest gigantyczny. Mastif Balto z Polski podbija serca

16 Października 2020

Mastif tybetański to jeden z największych psów na świecie. Imponujące rozmiary i gęste futro upodabniają go do niedźwiedzia i sprawiają, że wszystkie głowy obracają się za nim na ulicy. Ten uroczy przedstawiciel rasy, Balto urodził się w Polsce i choć ma tylko 1,5 roku, jest już prawdziwym olbrzymem!

Mastif Balto na Instagramie ma już prawie 3 tysiące obserwujących, a jest jeszcze "maluchem". Mimo młodego wieku psiak jest już naprawdę ogromny, a z racji tego, że osobniki rasy mogą ważyć nawet 70 kg, można się spodziewać, że to jeszcze nie jest ostateczny rozmiar psiaka! Ogromna kula futra często przedstawiana jest przez właścicieli na łonie natury, a w tym uroczym pyszczku naprawdę ciężko się nie zakochać!

Mężczyzna przygarnął do domu 300 psów. Nie mógł przejść obok nich obojętnieMężczyzna przygarnął do domu 300 psów. Nie mógł przejść obok nich obojętnieCzytaj dalej

Mastif podbija serca

Urocze, przypominające niedźwiadki mastify tybetańskie to jedna z największych ras na całym świecie. Wrażenie potęguje gęste, puchate futro, które jest ich znakiem rozpoznawczym. Należą do grupy molosów w typie górskim i od setek lat sprawdzały się w Himalajach jako psy pasterskie. Nie każdy jednak poradzi sobie z mastifem - to zwierzęta o bardzo złożonym charakterze, a przez nieprawidłową socjalizację, ogromne psiaki mogą stać się agresywne. Potrzeba im mnóstwo ruchu i uwagi, z nudów bowiem potrafią wyrządzić porządne szkody. Z natury lubią towarzystwo ludzi, choć potrafią być również niezależne i radzą sobie dobrze w samotności.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak gorąco jeszcze nie było. Strażacy zapozowali ze zwierzętami do kalendarza na 2021 rok
2. Suczka ze strachu przestawała oddychać na widok ludzi. Już chciano ją uśpić, gdy zadzwonił telefon
3.
Para pelikanów przez 6 lat czekała na pisklę. Pracownik postanowił im pomóc, niebywałe jak

Szczeniaki mastifa szybko rosną, na co dowodem może być między innymi Balto - choć ma tylko 1.5 roku, jego rozmiary już są bardzo imponujące. Dorosłe samice ważą nieco mniej, bo około 35-55 kg, za to samce potrafią osiągać niebywałą wagę 45-73 kg! Dojrzałe psy muszą mieć więc zapewnione odpowiednie warunki do życia - przy takich rozmiarach potrzebują naprawdę dużo przestrzeni, by być szczęśliwe. Jednak miłośnicy rasy doskonale zdają sobie sprawę z jej specyfiki i z pewnością dbają, by psy dostawały masę miłości. Spójrzcie tylko na Balto - czy nie jest uroczym olbrzymem?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

2-latka straciła rękę przez dzikie zwierzę babci. Szczegóły przyprawiają o mdłości2-latka straciła rękę przez dzikie zwierzę babci. Szczegóły przyprawiają o mdłościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden powód sprawił, że porzuciła go matka. Ojciec zapewnił chłopcu kochającą rodzinę, łzy napływają do oczu
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Dlaczego pies śpi w nogach? Powód jest bardzo przemyślany
  4. Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewać
  5. Kot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzecz
  6. Poważna awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chodzi o system dostarczania tlenu

źródło: wprost.pl

Następny artykuł