mama wkłada kota do łóżeczka
Źródło: youtube.com/ Merkley Family

Mama położyła kota w łóżeczku obok dziecka. Zareagowało w najlepszy możliwy sposób

11 Października 2020

Mama postanowiła zapoznać kota ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Nie spodziewała się takiej reakcji niemowlaka. Widać u niego czystą radość z odwiedzin niespodziewanego gościa. Piszczy i macha rączkami, nie mogąc doczekać się, aż zwierzak postawi nogi w jego łóżeczku. Choć było zbyt małe, by się z nim bawić, widać, że ta para świetnie się ze sobą dogada.

Mama zdecydowała, że przyszedł czas na to, by kot mógł podzielić jej szczęście, związane z przyjściem na świat nowego członka rodziny. Kobieta zachowała przy tym wszystkie niezbędne środki ostrożności, o których więcej powiemy dalszej części artykułu. Warto zapoznać ze sobą pupila i niemowlaka, inaczej zwierzak, może postrzegać pojawienie się w domu maleńkiego człowieka za zagrożenie dla swojej pozycji. Szczególnie jeśli to on był wcześniej oczkiem w głowie domowników. Naturalne jest, że noworodkowi poświęcamy mnóstwo uwagi, jednak pupil może nie rozumieć nowej sytuacji.

Sznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćSznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćCzytaj dalej

Mama zapoznała kota z dzieckiem

Na nagraniu widzimy, jak kobieta ostrożnie umieszcza zwierzaka w łóżeczku swojego malutkiego synka. Dziecko ma na sobie śpiworek bez rękawów, na naukę głaskania zwierzaka przyjdzie jeszcze czas, w pierwszych miesiącach życia maluchy mają tendencje do silnego zaciskania rączek na przedmiotach, lub podawanych im palcach. Takie zachowanie mogłoby nie spodobać się wrażliwemu mruczkowi. Noworodek nie mógł ukryć swojej radości, z pojawienia się kota. Od razu zaczął piszczeć i gaworzyć. Jego ekscytacja była tym większa, im bliżej niego znajdował się zwierzak. Wygląda na to, że malucha i kotka połączy piękna przyjaźń. Czworonóg przez cały czas zachował spokój. Do dziecka podchodził z ostrożną ciekawością, starał się być wobec niego bardzo delikatny i w żaden sposób go nie przestraszyć. Być może zdawał sobie sprawę z tego, jak delikatny jest malutki człowiek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom

2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Adoptowany pies zastępuje kociętom matkę. Najsłodszy widok na świecie

Mama przestrzegała wszystkich zasad bezpieczeństwa

Zapoznanie dziecka z pupilem to kluczowy moment, podczas powrotu do domu ze szpitala. Warto zadbać o to, by nasze dziecko i kota połączyły przyjacielskie stosunki. Kobieta najpierw, jeszcze zanim dziecko pojawiło się w domu, pozwoliła mu powąchać jego ubranka. Następnym krokiem, o jaki warto zadbać, jest to, by kociak nie próbował wskakiwać do łóżeczka dziecka. Zazwyczaj wystarczy pokazać mu, że w środku nie ma niczego, co może wydać mu się kuszące. Możemy to osiągnąć na kilka sposobów. Po pierwsze wsadzając tam kota, jak mama z filmu, lub stawiając obok kołyski wysoki drapak albo koci domek, tak by z niego kot mógł obserwować noworodka. Podczas pierwszego spotkania, powinniśmy ciągle zwracać uwagę na mowę ciała pupila i reagować na każdy sygnał wrogości lub poczucia dyskomfortu u dziecka, jak i zwierzaka.

ZOBACZ WIDEO:

Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuSuczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatni odcinek "Tańca z gwiazdami" wzruszył telewidzów. Jeden występ całkowicie skradł serca jurorów
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Wstrząsające nagranie z monitoringu. Wyrzucił psy przy czyjejś posesji, samo patrzenie boli
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. 20 osób nie żyje, prawdziwy dramat. Wszyscy jechali jednym autobusem do zagranicznej świątyni

źródło: youtube.com

Następny artykuł