Powódź w Japonii
Źródło: screen shot/Youtube/IBTimes UK

Małżeństwo uciekło na dach z dwoma psami przed katastrofą. Kiedy przybyli ratownicy, nie mogli uwierzyć w ich słowa

27 Maja 2020

Małżeństwo zostało znalezione, kiedy szukało schronienia na dachu swojego domu. Para kurczowo trzymała przy sobie swoje dwa psy. Kiedy ratownicy usłyszeli prośbę właścicieli czworonogów, zaniemówili. Musieli podjąć dramatyczną decyzję. O co poprosili ich właściciele?

Kinugawa, ogromna rzeka w Japonii, na skutek obfitych opadów, zalała praktycznie całą okolicę. Fale spiętrzonej, wartkiej wody stanowiły zagrożenie dla mieszkańców rejonu. W dramatycznej sytuacji znalazła się pewna para. To, co zobaczyli ratownicy po przybyciu na miejsce kataklizmu, było rozdzierającym serce widokiem.

Schronili się na dachu z dwoma psami

Ratownicy, którzy przylecieli helikopterem na ratunek powodzianom, zobaczyli dramatyczną scenę. Na dachu jednego z zalanych domów ujrzeli przerażone małżeństwo szukające schronienia przed rwącymi potokami wielkiej rzeki. Jednak para nie była sama - okazało się, że kobieta i mężczyzna obejmują kurczowo kogoś jeszcze - dwa bezbronne psy. Kiedy ratownikom udało się dotrzeć do opiekunów czworonogów to, co od nich usłyszeli wprawiło ich w osłupienie. Małżeństwo błagało bohaterskich mundurowych o to, żeby ci na pierwszym miejscu ratowali ich psy. Funkcjonariusze wzruszeni i poruszeni prośbą, nie zgodzili się na spełnienie jej. Najpierw zabrali kobietę z jednym psiakiem, następnie wrócili po mężczyznę z drugim pupilem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję 2. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy

Całość brawurowej akcji ratunkowej została uwieczniona na filmiku, który poruszył miliony internautów. Obraz szalejącego żywiołu i czterech małych, bezbronnych postaci szukających schronienia na dachu wywołuje dreszcze. Ale przede wszystkim to postawa właścicieli psiaków jest tak poruszająca. Małżeństwo przedłożyło życie swoich milusińskich nad swoje.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Postawa pary wzruszyła rzesze internautówPostawa pary wzruszyła rzesze internautów
screen shot/Youtube/IBTimes UK

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przypadkiem znalazł psa, którego szukał od 3 lat. Reakcja zwierzaka jest bezbłędna
  2. 13-letnie dziecko skrzywdziło kota. Właścicielka zwierzaka ukarała je w ten sam sposób
  3. Niezwykłe narodziny w zoo. Ciężko nie powstrzymać łez, widząc pierwsze spotkanie dziecka z ojcem
  4. W straszny sposób zabił psa i kota. Dostał najwyższy wyrok w Polsce za znęcanie się nad zwierzętami
  5. Na obrazku ukrywa się pies. Tylko 2 proc. osób jest w stanie go znaleźć
  6. Byli przekonani, że uratowali 8 szczeniaków labradora. Kiedy weterynarz powiedział im prawdę, zdębieli

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł