maltańczyk
Źródło: facebook.com/ Fundacja Dla Zwierząt Judyta

Uratowano 11 malutkich maltańczyków. Mieszkały w klatkach dla królików, są w ciężkim stanie

12 Października 2020

Maltańczyk to bardzo pożądana rasa, a co za tym idzie, wielu pseudohodowców rozmnaża pieski w jego typie. Tak było i w przypadku szczeniaków odnalezionych przez Fundację Dla Szczeniąt Judyta. 11 maluszków mieszkających do tej pory w ciasnych, króliczych klatkach potrzebuje pilnej pomocy.

Maltańczyki, a raczej maluchy w typie rasy odebrane przez fundację były w ciężkim stanie. Szczeniaczki żyły w okropnych warunkach i potrzebowały pilnej pomocy. Niektóre mają wrodzone wady, wymagające interwencji weterynarzy. Inne wciąż czekają na konsultacje, a część pomału szuka już domów. Cała sprawa jest bardzo zawiła i sprawia, że traci się wiarę w ludzi.

Golden retriever miał olbrzymią nadwagę. Ledwo chodził, jego metamorfoza po roku jest niewiarygodnaGolden retriever miał olbrzymią nadwagę. Ledwo chodził, jego metamorfoza po roku jest niewiarygodnaCzytaj dalej

Maltańczyki mieszkały w klatkach

Z opisu zbiórki Fundacji Dla Szczeniąt Judyta wynika, że "hodowla" działa już od dawna, a jej sprawa jest na tyle zawiła, że zajmują się nią odpowiednie służby oraz policja. Maltańczyki były oczywiście sposobem na zdobycie pieniędzy. Jeżeli ktoś nie sprawdził dokładnie źródła, z którego kupował zwierzaki, szybko czekała go smutna niespodzianka. Kupowane szczeniaki szybko zaczynały chorować i umierały. Jednak hodowla wciąż funkcjonuje i nie zmieni się to, dopóki na pieski w typie rasy będzie popyt - niestety, nie wszyscy są świadomi, że kupując zwierzaka z niesprawdzonego źródła, często skazujemy go na cierpienie. Obecnie uratowane 3-miesięczne maluszki zaczynają szukać nowych domów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka przez kilka dni była uwięziona we wraku samochodu. Obrażenia są poważne, potrzebna pomoc
2. Nikt nie potrafi zachować powagi widząc te zdjęcia. Psy "przed" i "po" kąpieli rozbawiły miliony internautów
3.
Właściciel zgotował suczce straszliwy los. Gdy ją znaleźli, ledwo przypominała psa. Dziś jest nie do poznania

Te psiaki zostały uratowane dzięki organizacji, która dała znać Fundacji o strasznych warunkach panujących w pseudohodowli. Udało się odebrać maltańczyki, jednak to dopiero początek walki o ich zdrowie. Okazało się, że jedna z suczek ma wrodzoną wadę serca, która nieleczona, doprowadzi do jej szybkiej śmierci. W tej chwili jest już po operacji i czuje się świetnie, jednak koszt zabiegu znacznie przekracza możliwości fundacji. Do tego dochodzi przecież jeszcze 10 szczeniaków, które również wymagały opieki weterynaryjnej. Fundacja prosi więc o pomoc - zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kupiła szczeniaka od hodowcy. Gdy zaczął chorować, weterynarz odkrył smutną prawdęKupiła szczeniaka od hodowcy. Gdy zaczął chorować, weterynarz odkrył smutną prawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli chcesz sięgnąć po dodatkowe pieniądze, teraz jest dobry moment. Już dawno nie było tak atrakcyjnych okazji
  2. Owczarek niemiecki wart 375 milionów dolarów. Poznajcie historię najdroższego psa świata
  3. Nagrali, jak dziewczynka celowo dokucza małpce. Nagle zwierzę nie wytrzymało, wstrząsająca reakcja
  4. Na oczach właścicielki ukradli psa. Oszukali ją w perfidny sposób, nietrudno się nabrać
  5. Dlaczego pies trzęsie się podczas snu? Możliwe przyczyny mogą Cię zaskoczyć
  6. Naukowcy mają pewność, gdzie najłatwiej się zarazić. Prawda o otwartych przestrzeniach zdumiewa

źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Następny artykuł