piesek
Źródło: instagram/lambchopthepuppymillrescue

Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochał

5 Października 2020

Maltańczyk Lamb Chop żył w okropnym miejscu, które było nastawione jedynie na zysk. Udało mu się wyrwać z fabryki psów po 6 latach. Zwierzę było przerażone, nieśmiałe i bało się zostawać samo w pomieszczeniu. Dziś Lamb Chop w ogóle nie przypomina siebie sprzed kilku lat, pracuje w fundacji, nie unika ludzi. Maltańczyk został też nazwany najsłodszym psem na świecie. Zobaczcie zdjęcia.

Maltańczyk został uratowany w 2014 roku przez Christinę Shubert. Kobieta była wstrząśnięta tym, co zastała w pseudohodowli. Suczka była zmuszana do rodzenia małych szczeniaków. Nie wiadomo, ile ich urodziła, jednak jej cierpienia trwały przez 6 lat! Maltańczyk był trzymany w okropnych warunkach. Interesowano się nim tylko, kiedy rodził małe pieski. Później czekano, aż psiak po raz kolejny zaciąży.

Uroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki DisneyaUroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki DisneyaCzytaj dalej

Najsłodszy maltańczyk na świecie?

- Kiedy ona została uratowana należało usunąć jej wszystkie zęby, ponieważ były zepsute. Nie mogłam przynieść jej do domu, ponieważ suczka musiała przejść kilka zabiegów - powiedziała Christin dla "People".

Maltańczyk powoli otwierał się do ludzi, ciężko było mu przestawić się na nowe życie. Należało pracować z suczką, aby pozbyła się traumatycznych przeżyć. Trzeba było pokazać też inną twarz ludzi. Mała owieczka musiała zrozumieć, że wszyscy chcą jej pomóc. Teraz czeka ją nowe, lepsze życie!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwem
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Uroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki Disneya

- Ona jest wciąż nieśmiała, ale pracujemy nad tym. Myślę, że z pomocą przysmaków i ludzkiej cierpliwości, będzie kogoś najlepszym przyjacielem - dodała Christin.

Suczka maltańczyka wraz z swoją tymczasową opiekunką zostały wolontariuszkami w "Bailing out Benji", której zadaniem jest zamknięcie innych fabryk. Lamb Chop stałą się twarzą tej organizacji. Suczce udało się pokonać nieśmiałość, a mało tego została nazwana "najsłodszym uratowym psem na świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Uroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki DisneyaUroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki DisneyaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewę Talar z serialu "Dom" pokochali nie tylko Polacy. Co dzisiaj słychać u Joanny Pacuły?
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  4. Czy psy potrafią płakać tak jak ludzie? Oto cała prawda o emocjach naszych pupili
  5. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić
  6. Śmierć ikony polskiego kina. Od 6 lat jej grób jest odwiedzany przez setki turystów. Wszyscy pamiętają jej uśmiech

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł