Z krzyżówki pudla i maltańczyka rodzą się niesamowite szczeniaki
Źródło: pixabay/ritae, pixabay/alexas_fotos

Szczeniaki maltańczyka i pudla są nie z tego świata. Słodkie pieski skradną serce każdego

1 Sierpnia 2020

Maltańczyk i pudel to dwie zupełnie różne rasy piesków, które po skrzyżowaniu wydają na świat niesamowite potomstwo. Ich szczeniaki dziedziczą po rodzicach zupełnie różne cechy, co sprawia, że są jedyne w swoim rodzaju.

Maltańczyk i pudel to połączenie, na które wiele osób od dawna czekało. Psy powstałe z krzyżówki dwóch rasowych osobników nazywane są hybrydami. Psie hybrydy cieszą się współcześnie dużą popularnością, gdyż w opinii zainteresowanych łączą najlepsze cechy dobrze znanych i lubianych rasowych psiaków. Krzyżówki pomiędzy różnymi rasami zwierząt są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych i w zachodniej Europie, ale ostatnimi czasy również w Polsce można znaleźć hybrydowe hodowle. Przykładem psiej hybrydy są maltipoo, czyli szczeniaki zrodzone z krzyżówki maltańczyka i pudla.

Uzależniony opiekun zaniedbał swojego psa. Beagle był o krok od śmierci głodowej, porażająceUzależniony opiekun zaniedbał swojego psa. Beagle był o krok od śmierci głodowej, porażająceCzytaj dalej

Poznajcie maltipoo - krzyżówkę maltańczyka i pudla

Mówiąc o maltipoo nie sposób nie wspomnieć o dwóch rasach, od których wzięła się ta psia odmiana. Maltańczyk jest wymarzoną rasą psów dla wielu miłośników czworonogów, którzy pragną towarzysza małego, puchatego przyjaciela. Ich pochodzenie nie jest do końca jasne, lecz wiadomo, że towarzyszą ludziom od wielu wieków. To psy łagodne, wesołe i bardzo rodzinne, dlatego tworzą ze swoimi właścicielami niepowtarzalną więź. Z tego powodu maltańczyk to dobry wybór dla osób starszych oraz rodzin z dziećmi. Ich wygląd cechuje jedwabista, gęsta sierść w białym kolorze oraz miniaturowy rozmiar. Jeśli zaś chodzi o pudle to jest to rasa, która ma aż cztery odmiany: pudel toy, pudel miniaturowy, pudel średni oraz pudel duży. Należą do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa i charakteryzują się swoją niesamowitą fryzurą, którą można strzyc na wiele sposobów. Pudle uchodzą za psy zdrowe i długowieczne, ale przede wszystkim szalenie inteligentne.

DZISIAJ GRZEJE:1. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
2. Noworodek krzyczał w kołysce. Nieprzewidziana reakcja shiba inu chwyta za serce
3. Sąsiedzi skarżyli się na hałasującego psa. Jego właściciel zainstalował kamerę i odkrył prawdę

Jeszcze do nie tak dawna wiele osób mogło zadawać sobie pytanie, jakie psy powstaną z połączenia tych dwóch wyjątkowych ras, lecz dzisiaj znamy już odpowiedź! Maltipoo to psy, które wyglądają jak żywe maskotki, choć są charakterne i pełne energii. Najchętniej mogłyby cały czas się bawić, skakać i biegać godzinami po otwartej przestrzeni. Uwielbiają towarzystwo swojego właściciela, dlatego bardzo źle znoszą samotność i potrafią upominać się o uwagę natarczywym szczekaniem. Mają krótkie nóżki i występują w różnych kolorach - od białego, przez czarny, srebrny, po różne odcienie tzw. apricot (morelowego), czyli biszkoptowe i rude w różnym stopniu intensywności. Ich sierść wymaga regularnego strzyżenia i kąpieli, o czym właściciel nie powinien zapominać. Maltipoo bardzo łatwo adaptują się do nowego otoczenia, dlatego nauka nowych komend i sztuczek będzie dla nich czystą przyjemnością. Ten uroczy towarzysz najlepiej odnajdzie się w domu, w którym nie ma miejsca na nudę.

Choć maltipoo są szalenie słodkie i kochane to wymagają odpowiedniej opieki i dużo miłości, aby nie czuły się ignorowane. Oczywiście, warto pamiętać, że wciąż jest bardzo wiele piesków, które czekają w schroniskach na swoich przyszłych właścicieli i w ocenie wielu miłośników zwierząt to właśnie one mają pierwszeństwo w adopcji. Niemniej jednak, rasa maltipoo jest bardzo interesująca i potrafi zwalić z nóg swoją słodkością.

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Oto maltipooOto maltipoo
pixabay/350543

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Husky zakradł się do łóżka dziecka. Chwilę potem stała się niesamowita rzecz, nagranie pokochały miliony internautów
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Japończycy mają wizję na 2040 rok. Wiadomo, co ze zwierzętami na świecie
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos

Źródło: wamiz.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł