małpa patrzy
Źródło: pixabay.com/balouriarajesh

Rodzina spała na dziedzińcu. Stado małp wtargnęło do środka, wydarzyła się tragedia

23 Lipca 2020

Małpy doprowadziły do śmierci 5 osób. Nie żyje matka oraz czwórka jej dzieci. Wszyscy zginęli w jednej chwili, gdy spali na dziedzińcu, ponieważ temperatura w ich mieszkaniu była nie do wytrzymania. Wentylator, którym się chłodzili przestał działać. Tragedię przeżyły dwie osoby.

Małpy występują w Indiach bardzo powszechnie. Często można je dostrzec na ulicach tamtejszych miast. Zwierzęta, które dostarczają turystom wiele powodów do radości, często stanowią utrapienie dla lokalnych mieszkańców. Potrafią kraść jedzenie ze straganów i prywatnych domów, bywają agresywne, brudzą ulicę i czasem powodują szkody. Zdaniem wielu osób stanowią one poważny problem. Miejscowi zgłaszają, że prze pandemię koronawirusa problem przybrał na sile, niedokarmiane przez turystów zwierzęta stają się coraz bardziej zuchwałe.

Gdynia. Zamknęli psa w aucie stojącym na słońcu. Tłumaczenia właścicieli porażająGdynia. Zamknęli psa w aucie stojącym na słońcu. Tłumaczenia właścicieli porażająCzytaj dalej

Małpy doprowadziły do zawalenia się ściany budynku na ludzi

Sprytne naczelne żywiły się owocami drzewa gujawa, rosnącym na dziedzińcu domu. By dostać się do jedzenia, skakały po ścianie uszkodzonego budynku gospodarczego. W pewnym momencie na częściowo zawalonej ścianie znalazło się zbyt wiele małp. Na dodatek zwierzęta miały skakać po niej, trzęsąc chwiejną konstrukcją. W końcu ściana runęła na śpiące pod nią osoby. Zginęła 45 letnia kobieta oraz czwórka jej dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Dwoje przeżyło 5 i 11 letnim sierotą, ojciec rodziny zmarł dwa lata wcześniej, przysługiwać będzie odszkodowanie od władz prowincji Uttar Pradesh w wysokości około 400 tysięcy rupii, przekłada się to na kwotę około 20 tysięcy złotych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielkie kontrole policyjne na weselach? Poznaliśmy prawdę, nikt o niej głośno nie mówił
2. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci
3. Chihuahua został porzucony na lotnisku. Znaleziono przy nim poruszający list

W Indiach często dochodzi do incydentów z udziałem małp

W ostatnim czasie liczba problemów powodowanych przez dzikie zwierzęta wzrosła na terenie całego kraju. Przez ograniczenia ruchu turystycznego i zakazy przemieszczania się w celach nie niezbędnych do życia na ulicach miast widać krowy, zdziczałe psy i małpy. Często dochodzi do uszkodzeń mienia, kradzieży czy ataków na przechodniów. Władze państwa debatują nad możliwościami rozwiązania problemu. Odszkodowania dla osób pokrzywdzonych przez działania zwierząt wypłacane są niechętnie. Niektórzy obawiają się, że czworonogi mogą roznośić wirusy i bakterie, stanowiąc w obecnych czasach poważne zagrożenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Myśleli, że uratowali szczeniaki labradora. Gdy weterynarz zdradził im prawdę, nogi się pod nimi ugięły
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Nareszcie. Rząd zniesie część zakazów, tysiące Polaków może być zachwyconych

Źródło: o2.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł