Małpy myślały, że na ich oczach rozgrywa się tragedia
Źródło: youtube/BBC

Małpy myślały, że doszło do tragedii. Ich reakcja wyciska łzy z oczu, wszystko nagrano

4 Września 2020

Małpy zyskały nowego członka stada, który łudząco przypominał prawdziwe zwierzę. Koczkodanowate zwierzaki nie zauważyły, że wśród nich znajduje się małpka, która w rzeczywistości jest robotem. Niespodziewanie zdarzyła się mrożąca krew w żyłach sytuacja, która wywołała w zwierzętach ogromne emocje. Opublikowano nagranie.

Małpy z gatunku hulman żyją w ogromnych stadach, które liczą nawet kilkadziesiąt osobników. Aby przybliżyć ich sekretne życie, naukowcy oraz reportażyści z kanału BBC przeprowadzili eksperyment, który zaskoczył wszystkich. Postanowili, że do stada człekokształtnych dołączy nowy członek - animatroniczna małpa, która na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od prawdziwego hulmana. Małpy nie zauważyły różnicy i przypadkiem zrobiły coś, co zszokowało wszystkich obserwujących.

Spaniel o oczach jak z bajki Disneya. Wystarczy jedno spojrzenie by oczarował każdegoSpaniel o oczach jak z bajki Disneya. Wystarczy jedno spojrzenie by oczarował każdegoCzytaj dalej

Małpy nie potrafiły kryć emocji

Na nagraniu opublikowanym przez stację BBC można zauważyć, że małpka-robot została posadzona na gałęzi w centralnym miejscu, gdzie gromadziły się hulmany. Małpy były bardzo zaciekawione nowym przybyszem, który nie ruszał się z miejsca, dlatego dotykały go, obserwowały jego zmieniającą się mimikę i ciągnęły go za ogon. Niestety, reakcja ze strony mechanicznej małpki nie była dla nich satysfakcjonująca, dlatego jedno ze zwierząt wzięło ją w ramiona i zaniosło w inne miejsce. Podczas przenosin na inną gałąź robot przypadkowo wyślizgnął się z rąk hulmana i spadł na ziemię. Wszystkie małpy spojrzały się w jego stronę i zamarły. To, co zdarzyło się w następnej chwili było nie do przewidzenia!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Potraktował kota w nieludzki sposób, teraz pożegna się z wolnością. Niewiarygodne, dlaczego tak postąpił
2. Koszmar w centralnej Polsce, wielka akcja służb. Ludzie pilnie przewożeni do szpitali, trwa walka o życie
3. Bezpański pies pokazał przepiękny uśmiech, gdy zrozumiał, że jedzie do domu. Zdjęcia chwytają za serce

Jeden z hulmanów podbiegł do animatronicznej małpki i próbował skłonić ją do reakcji, ale ta wciąż leżała nieruchomo. Wniosek mógł być tylko jeden - wszystkie małpy pomyślały, że biedne zwierzątko straciło życie w wyniku upadku. Każde ze zwierząt zbliżyło się w stronę "poszkodowanej" małpki i patrzyło na nią z widocznym żalem. Małpy naprawdę myślały, że na ich oczach rozegrała się tragedia. Zapanowało ogólne poruszenie, podczas którego niektóre matki przytulały swoje młode, próbując pocieszyć je w tej przykrej chwili. Hulmany ewidentnie czuły przejmujący smutek, próbując pogodzić się z żałobą. Naukowcy i ekipa filmowa byli zadziwieni zachowaniem badanych zwierząt. To niesamowite, że te zwierzęta mają tak wysoką inteligencję emocjonalną i potrafią zachowywać się podobnie do ludzi.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzadkie śpiewające psy przetrwały. Niesamowite wideo odkrycia ekspedycji w Nowej Gwinei
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  3. Założyli kotu kołnierz na szyję i nagrali, gdy stanął przed lustrem. Nic go tak nie oszołomiło jak własne odbicie
  4. Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowę
  5. Czarny pies doskoczył do bezbronnych kociąt. Nie do wiary, kto przyszedł im na pomoc, jest nagranie
  6. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić

źródło: youtube.com

Następny artykuł