mężczyzna popycha małpę
Źródło: youtube.com/ Daily Mail

Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

13 Września 2020

Małpa siedziała spokojnie na barierce, otaczającej niewielki zbiornik wodny. Turysta, odwiedzający park, w którym zwiedzający mogą swobodnie chodzić wśród zwierząt, postanowił zepchnąć ją do sadzawki. Mężczyzna szybko przekonał się, że nie był to najlepszy pomysł. Niemal natychmiast poniósł poważne konsekwencje swojego braku rozsądku i empatii wobec innych stworzeń. Wszystko zostało nagrane.

Małpy różnych gatunków różnią się od siebie rozmiarem i charakterem. Niektóre, jak goryle budzą respekt i przejawiają bardzo silny instynkt terytorialny, inne takie jak orangutany czy pigmejki tolerują inne zwierzęta na swoim terenie, ich usposobienie jest spokojne i zrównoważone. Każde zwierzę na atak reaguje na dwa sposoby, albo podejmuje walkę albo ucieka. Małpa z filmu nie miała zamiaru uciekać. Była rozwścieczona "żartem" turysty i nie miała zamiaru pozwolić, by uszło mu to płazem.

Małpa została zepchnięta do sadzawki

Wiele ogrodów zoologicznych pozwala niektórym gatunkom zwierząt swobodnie przemieszczać się po jego terenie. Nieagresywne czworonogi, ptaki czy małpy znajdują się na wyciągnięcie ręki od zwiedzających. Zazwyczaj jednak takie placówki dopuszczają jedynie wycieczki z przewodnikiem, który dba o bezpieczeństwo zwierząt, jak i zwiedzających. W tym wypadku było jednak inaczej. Choć prawdopodobnie mężczyzna wiedział, że nie powinien dotykać znajdujących się w Zoo futrzaków, postanowił złamać tą zasadę. Pomijając fakt tego, że jego żart to humor dość niskich lotów, mógł zrobić małpie krzywdę. Te zwinne zwierzęta zwykle radzą sobie z taką wysokością, jednak zdarzają się przypadki, gdy śpiące lub skupione na innej rzeczy zwierzę nie zdąży zamortyzować upadku, lub uderzy w ścianę basenu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Co powiedziałby Twój pies, gdyby potrafił mówić? Oto wideo, które poruszy każdego opiekuna zwierząt
2. Najbardziej uroczy piesek na świecie? Nagranie z maluchem wywołuje szeroki uśmiech na twarzy

Małpy wymierzyły sprawiedliwość we własnym zakresie

Małpy to zwierzęta stadne, gdy jedna z nich jest atakowana, inne śpieszą jej z pomocą. Tak było i w tym wypadku. Dwie z nich od razu zaczęły ścigać mężczyznę. Większość tych stworzeń jest szybsza od człowieka, więc z łatwością dogoniły uciekającego żartownisia. Zwierzęta poważnie pobiły mężczyznę. Mężczyzna udostępnił zdjęcia swojej twarzy. Obie małpy dopadły go i drapały oraz biły po twarzy. Tą lekcję zapamięta do końca życia. Nawet potulne zwierzę na atak reaguje agresją.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkanie w Krakowie kryło prawdziwy skarb. Wartość znaleziska wbija w fotel
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić
  6. Tragedia nad polskim morzem. Nic nie dało się zrobić

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł