Majdanowie w łóżku z buldogami
Źródło: Instagram/m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła. Czy psy będą zazdrosne o nowego członka rodziny?

10 Czerwca 2020

Małgorzata Rozenek urodziła swoje trzecie dziecko, a Radosław Majdan został ojcem po raz pierwszy. Radosne wieści obiegły media, wszyscy czekają na pierwsze zdjęcia małego chłopca. Ciekawe, jakie powitanie zgotują mu jego bracia i... zgraja psiaków, która czeka na niego w domu. Czy buldogi będą zazdrosne o malucha? Jak oswajać dziecko z czworonogami, a psy z nowo narodzonym dzieckiem?

Trzecia ciąża Małgorzaty Rozenek była jednym z głównych tematów we wszystkich plotkarskich mediach już od momentu jej ogłoszenia. Wszyscy chcieli wiedzieć, jakiej płci będzie maluch, jak zostanie nazwany, jak Rozenek znosi ciążę, jaka jest jej dieta, jakie łóżeczko Radek skręca dla ich pociechy. Teraz, kiedy maluch już pojawił się na świecie pojawia się kolejne pytanie - jak na pojawienie się nowego członka rodziny zareaguje urocza zgraja buldogów należących do państwa Majdanów?

Jak psy zareagują na noworodka?

Jednego z psów Małgorzata Rozenek-Majdan otrzymała od ukochanego męża. W 2019 roku Radek Majdan podarował żonie boldoga angielskiego o imieniu George. Gwiazda wyznała wtedy, że psiak jest spełnieniem jej wieloletnich marzeń. Mało tego, zwierzę szybko skradło sympatię internautów, którzy tak samo jak gwiazdorska para pokochali George'a. Para mieszka wraz z trójką uroczych buldogów i dwójką dzieci Małgosi z poprzedniego związku. Psiaki mają więc pewne doświadczenie w obcowaniu z dziećmi - znają w końcu Stasia i Tadeusza. Poza tym - Małgorzata i Radosław oswajali swoich podopiecznych z faktem, że na świecie pojawi się nowy członek rodziny. Na Instagramie gwiazd można zobaczyć zdjęcia ze wspólnie spędzanego czasu w łóżku albo Radzia składającego łóżeczko dziecięce pod czujnym nadzorem jednego z psiaków.

Psy są bardzo czułe na nawet najmniejszą zmianę w najbliższym otoczeniu. Co dopiero, kiedy w domu pojawi się nowy mieszkaniec... I to jeszcze mały, bezbronny i wydający z siebie podejrzane dźwięki. Dla psa narodziny dziecka właścicieli to również bardzo ważne i często trudne doświadczenie. Jak przygotować na nie pupila?

1. Naucz psa zajęcia się samym sobą - w związku z tym, że dziecko będzie absorbować większość uwagi świeżo upieczonych rodziców, psiak musi być nauczony zajmowania się samym sobą. Warto stopniowo oswajać psa z tym, że przez jakiś czas będzie musiał trochę bardziej zająć się sam sobą. Warto zostawiać psu jego ulubione zabawki, wymyślać mu np. łamigłówki.

2. Zapewnij psiakowi bezpieczną, intymną przestrzeń - pies może... bać się noworodka. Płacz dziecka, obce dźwięki i zapach mogą wywoływać u psa niepokój. Dlatego tak ważne jest, żeby czworonóg miał swoje schronienie i miejsce, w którym będzie mógł odpocząć.

3. Oswój czworonoga z wózkiem, dziecięcym łóżeczkiem i zabawkami - już od najwcześniejszych etapów, jeszcze w trakcie ciąży, warto oswajać psa z nowymi przedmiotami, które pojawią się w domu. Dziecięcy wózek, łóżeczko, zabawki - dobrze, żeby pies nauczył się szanować te przedmioty i nie traktował ich np. jako gryzaki.

4. Zapoznaj psa z płaczem dziecka - płacz malucha może wywołać u psa niepokój, strach i szok. Warto jeszcze przed rozwiązaniem pokazywać psu nagrania z płaczącymi dziećmi, tak, żeby mógł przywyknąć do tych specyficznych dźwięków.

DZISIAJ GRZEJE:1.Szczeniak miał jechać na śmierć. Został uratowany w ostatniej chwili, jego zdjęcia są niewiarygodne
2. Radosław Majdan podzielił się wzruszającym zdjęciem z rana. Przepiękny widok, rozczuli każdego

5. Zapoznaj psiaka z innymi dziećmi - dobrze by było, żeby psiak był oswojony z dziecięcą rozbrykaną obecnością.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Radosław i MałgorzataRadosław i Małgorzata
Instagram/r_majdan

Pies Małgorzaty i RadkaPies Małgorzaty i Radka
instagram/r_rozenek

Psy MajdanówPsy Majdanów
Instagram/r_majdan

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jamniczek wita się z naszymi czytelnikami. Wszyscy już po porannej kawie?
  2. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  3. Biedronka rusza dziś z hitową akcją dla zwierząt. Karmy dla psów i kotów prawie za grosze
  4. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali
  5. Małe labradory wpadły do wody. Suczka próbowała nauczyć je pływać
  6. Na zdjęciu ukrył się mały jamnik. Czy potrafisz znaleźć go w minutę?

Źródło: Instagram/m_rozenek

Następny artykuł