maine coon
Źródło: pixabay.com/basilsmith

Ile kosztuje Maine Coon? Zawrotne ceny, nie kupuj w pseudohodowlach

29 Września 2020

Maine Coon należy do najpopularniejszych ras kota w Polsce. Te ogromne mruczki przykuwają uwagę swoim wyglądem, jak i charakterem. Dostojne zwierzaki, mimo ogromnych, jak na kota domowego rozmiary poruszają się z niebywałą gracją. Istnieje wiele teorii na temat powstania tej rasy, jednak najpopularniejsza zakłada, że pochodzą od norweskich kotów leśnych.

Maine Coon to jedna z najbardziej rozchwytywanych ras kota. W internecie roi się od ofert ich sprzedaży. Kupujący mogą mieć problemy z wybraniem rzetelnego hodowcy, zapewniającego swoim podopiecznym właściwe warunki. W zależności od tego, w jakich warunkach kot przyjdzie na świat, może zależeć naprawdę wiele, od jego charakteru po odporność na choroby i długość jego życia. Niektórzy sprzedawcy dopuszczają się oszustw, sprzedając mieszańce jako zwierzęta rasowe. Zawsze warto odwiedzić miejsce, w którym nasz przyszły pupil przyszedł na świat.

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Jakie psy najchętniej wybierają Polacy?Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Jakie psy najchętniej wybierają Polacy?Czytaj dalej

Maine Coon nie jest tanim kotem

Ceny rasowych kociąt potrafią mocno się wahać. Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na zwykłym domowym mruczku, czy zwierzaku wystawowym, którego moglibyśmy rozmnażać. Hodowca w obu wypadkach ponosi duże koszty. Musi zapewnić futrzakom wysokiej jakości pożywienie, opiekę weterynaryjną i odpowiednią przestrzeń. Na cenę malucha wpływ ma także prestiż hodowli, oraz to, czy ich rodzice byli pokazywani na wystawach. Dzieci zwycięzców kocich pokazów potrafią kosztować nawet kilka razy więcej niż zwykły kot. Zazwyczaj cena zwierząt pochodzących z danej hodowli, rośnie wraz z każdym kolejnym miotem. Sprzedawcy traktują swoje okazy jako inwestycję, zdają sobie sprawę z zasad rządzących tym rynkiem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ile kot ma żyć? Czy mit o 9 życiach jest prawdą?
2. Koszmarne sceny w polskim mieście. Pies pogryzł 12-latka, lekarze walczą o życie chłopca
3. Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymał

Ile kosztuje Maine Coon?

Cena kota pochodzącego z hodowli, nieprzeznaczonego do dalszego rozmnażania powinna wynosić od 1,5 do 3 tysięcy złotych. Osobnik niewykastrowany, którego rodzice byli wystawiani na wystawach to z kolei koszt od 3,5 do nawet 6,5 tysiąca złotych. Dzieci bardzo utytułowanych rodziców potrafią kosztować ponad 9 tysięcy złotych. Choć zarówno licencjonowani hodowcy, jak i osoby nietrudniące się tym fachem zawodowo wystawiają kocięta za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych, zazwyczaj łatwo rozpoznać, które z ofert są uczciwe. Niezależnie od treści ogłoszenia, warto sprawdzić na własne oczy, gdzie nasz kot przyszedł na świat. Zwierzaki pochodzące od amatorskich sprzedawców często mają poważne problemy zdrowotne, lub ukryte wady genetyczne.

Legalne hodowle kotów rasowych w Polsce zrzeszone są w federacjach FIFe, WCF, TICA i CFA – tylko te federacje należą do Światowej Organizacji WCC (World Cat Congres).

Obrazy swiatzwierzat.pl"Piątka dla zwierząt" nie była konsultowana z Andrzejem Dudą. Prezydent podpisze projekt?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Piątka dla zwierząt: Koalicja zbiera podpisy pod apelem do Andrzeja Dudy o zablokowanie ustawy
  4. Książe George otrzymał ząb rekina od Davida Attenborougha. Rząd Malty oniemiał, chce odzyskać skamielinę
  5. Z ich lodówki znikał ser. Zamontowali w niej ukrytą kamerę. Sprawca inny niż myślicie
  6. Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzję

źródło: fera.pl

Następny artykuł