Maine coon
Źródło: unsplash.com/ Sergey Semin

Hodowca ci prawdy nie powie. 5 zaskakujących rzeczy o maine coon

17 Listopada 2020

Maine Coon to jedna z najpopularniejszych ras kotów na świecie. Wokół niej narosło wiele mitów. Hodowcy często reklamują pochodzące od siebie kociaki, powołując się na nie do końca prawdziwe lub mocno przesadzone informacje. Poniżej przedstawimy kilka zaskakujących faktów na temat tych mruczków.

Maine Coony przedstawiane są jako zwierzaki praktycznie idealne. Opisy zachwalające tę rasę przedstawiają ją jako praktycznie pozbawioną wad. Te mruczki faktycznie są dość bliskie ideałowi, naszym zdaniem na tyle, że nie warto powielać na ich temat kolejnych mitów. Jednym z koronnych przykładów takich działań jest rozpowszechnianie teorii o ich wybitnej odporności na choroby.

Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaPomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaCzytaj dalej

Maine Coon - jaki jest naprawdę?

Maine Coon to największy z domowych kotów. Posiada puszystą sierść o pięknej szacie, występującą w różnorodnych umaszczeniach. Prawdopodobnie najwięcej mitów dotyczy pochodzenia i historii tej rasy.

1. Maine Coon nie jest krzyżówką kota z innym gatunkiem - Być może to stwierdzenie wydaje wam się oczywiste, jednak taka opinia jest dość popularna. Do najbardziej absurdalnych pomysłów należy pogląd, że stanowi on krzyżówkę kota z szopem.

Takie połączenie jest oczywiście biologicznie niemożliwe. Pierwszy człon nazwy pochodzi od amerykańskiego stanu Maine, drugi zaś zawdzięczają prawdopodobnie nazwisku Charlesa Coon, który miał przywieźć ich przodków do Ameryki, gdzie skrzyżowały się z dziko żyjącymi mruczkami.

2. Maine Coon nie jest odporny na choroby - Ta rasa rzeczywiście może poszczycić się ponadprzeciętnie dobrym zdrowiem, mimo to nie jest odporna na różne schorzenia. W rzeczywistości średnia długość życia jej przedstawicieli nie różni się znacząco od innych odmian mruczków.

O ile choroby takie jak koci katar rzadko dotykają maine coony, to często zdarzają się u nich ukryte wady genetyczne, które mogą przełożyć się na wystąpienie poważnych chorób.

3. Maine Coony to rzeczywiście "łagodne olbrzymy" - Choć ich wygląd i potężne jak na mruczka rozmiary mogą sprawiać, że koty tej rasy wyglądają groźnie, według standardów są towarzyskie i przyjacielskie.

Do tego stopnia przywiązują się do swoich opiekunów, że często źle znoszą samotność i rozłąkę z wychodzącym do pracy lub szkoły właścicielem. Jeśli więc często spędzacie długie godziny poza domem, rozważcie zakup bardziej niezależnego zwierzaka.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Spacerowicze natknęli się na psa, który miał wbite 2 strzały. Wiemy, kto doprowadził do dramatu
2.Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życie
3. Jak rozpoznać płeć kota? Czy podniesienie ogona wystarczy? Istnieje bardzo łatwy sposób, po tym trudno się pomylić

4. Maine Coony nie powinny jeść więcej niż inne koty - Żywienie maine coona to także temat wielu dyskusji. Pojawiają się na ten temat różne poglądy, jednak weterynarze radzą, by traktować go jak każdego innego kota. Porcje pokarmu powinniśmy dostosowywać do jego wagi, bazując na zaleceniach producenta, umieszczanych zazwyczaj na opakowaniach.

5. Maine Coon kocha wodę - Oczywiście stosunek mruczka do tej cieczy może się różnić w zależności od jego doświadczeń, jednak standardowy przedstawiciel tej rasy nie powinien bać się zmoczyć futra.

Agresywny pies po raz pierwszy pozwolił się pogłaskać. Łzy cisną się do oczu, ile ten biedak musiał wycierpiećAgresywny pies po raz pierwszy pozwolił się pogłaskać. Łzy cisną się do oczu, ile ten biedak musiał wycierpiećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszego
  3. Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideo
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna prace

źródło:wp.pl

Następny artykuł