Lwy
Źródło: youtube/thedodo

Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie

10 Września 2020

Lwy spędziły 8 lat w zamknięciu, będąc na usługach bezwzględnych treserów zwierząt w cyrku. Pracownicy organizacji na rzecz pomocy zwierzętom przyjechali do Gwatemali, aby odebrać je z rąk sadystów. Dzikie koty zostały przetransportowane w bezpieczne miejsce i wypuszczone na spacer po trawie. Nigdy wcześniej nie doświadczyły czegoś podobnego, ich reakcja porusza do łez.

Lwy o imieniu Tarzan oraz Tanya spędziły blisko 8 lat w zamknięciu, podróżując u boku dziewięciu tygrysów i wielu innych dzikich zwierząt występujących wraz z grupą cyrkową. Wszystkie zwierzęta były zmuszane do występów w przedstawieniach na arenie cyrkowej ku uciesze rozentuzjazmowanego tłumu. Jednakże, gdy tylko następował finał wystąpienia, Tarzan i Tanya były siłą zaciągane z powrotem do ciasnych klatek. Ich dotychczasowe życie to pasmo nieszczęść, w którym pojęcie swobody i niezależności nigdy nie istniało. Aktywiści z fundacji prozwierzęcej nie mogli dopuścić do tego, by cierpienie niewinnych zwierząt trwało w nieskończoność, dlatego postanowili zwrócić im wolność.

Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzeczChłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzeczCzytaj dalej

Lwy nie znały życia na wolności

Tarzan i Tanya są parą lwów, które ramię w ramię, a właściwie to łapę w łapę, przetrwały ogromną traumę, która na zawsze odcisnęła piętno na ich psychice. Lwy zrobiłyby dla siebie dosłownie wszystko, włączając w to stanięcie we wzajemnej obronie. Dowodem może być choćby konflikt, jaki wywiązał się pomiędzy samcem a tygrysem przetrzymywanym w cyrku. Pewnego dnia między zwierzętami doszło do brutalnej walki, w wyniku której Tarzan poważnie ucierpiał. Na pomoc rzuciła mu się jego partnerka, która pomimo niewielkich rozmiarów udowodniła, że ma prawdziwe lwie serce. Te dwa piękne koty nie zasługiwały na to, aby resztę swojego życia spędzić za kratkami, dlatego pracownicy organizacji Animal Defenders International, którzy stanowczo sprzeciwiają się wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach, rozpoczęli akcję ratunkową.

DZISIAJ GRZEJE: Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
2. Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego wyjaśniona? Tak twierdzi jeden z naukowców

Pierwszy spacer po wybiegu

Tanya i Tarzan oraz wszystkie inne zwierzęta należące do cyrku miał zostać w najbliższym czasie przetransportowane do rezerwatu znajdującego się na terenie Republiki Południowej Afryki. Zanim ten czas nastał, uratowane zwierzęta znajdowały się na terenie tymczasowego wybiegu. Początkowo para lwów była bardzo wycofana i pod żadnym pozorem nie chciała się od siebie oddalać. Szybko wyszło na jaw, iż Tarzan wciąż cierpi przez obrażenia poniesione w walce z tygrysem, dlatego wymagał operacji. Po zabiegu, stan jego zdrowia zaczął się polepszać. W końcu nastał wielki dzień, w którym wszystkie dzikie zwierzęta zostały przewiezione do sanktuarium w Afryce. Na miejscu parze lwów nareszcie wolno było wyjść na spacer po wybiegu porośniętym soczyście zieloną trawą. Ich wzruszająca reakcja została nagrana.

Tanya i Tarzan były wyraźnie poruszone nieznanym otoczeniem. W mig zyskał pewność siebie i z radością eksplorowały wszelkie zakątki wybiegu, który stał się ich nowym domem. Tak długo czekały, by w końcu zasmakować wolności, dlatego z pewnością ta wspaniała chwila na długo zapadnie im w pamięć. Mamy nadzieję, że od tej pory już na zawsze będą żyły szczęśliwie, i co najważniejsze, nic ani nikt ich nie rozdzieli.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 94-latka tańczy jakby miała 20 lat. Nagranie udowadnia, że wiek to tylko liczba
  2. Syn Edyty Górniak miał walczyć w Fame MMA. Reakcja piosenkarki rozbroiła go do reszty
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić
  6. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek

źródło: youtube.com

Następny artykuł