Lwy siedzą
Źródło: pixabay.com/Aboeka

Kłusownicy włamali się do rezerwatu, aby zapolować na nosorożce. Zostali zjedzeni przez lwy

10 Lipca 2020

Lwy miały pożreć kłusowników, którzy wdarli się na teren rezerwatu Sibuya. W normalnych warunkach zwierzęta raczej nie atakują ludzi podróżujących po parku, jednak kłusownicy prawdopodobnie naruszyli granicę ich terytorium.

Lwy miały wytropić kłusowników na otwartej przestrzeni, prawdopodobnie w nocy. Podczas porannego patrolu, jednostka zajmująca się zwalczaniem kłusownictwa i nielegalnych polowań na zwierzęta na terenie rezerwatu znalazła resztki ich obozowiska. Psy tropiące podjęły trop, znaleziono broń i zapasy jedzenia oraz wody, należące do nich. Następnego dnia trop zaprowadził je na teren, zajmowany przez stado lwów.

Dlaczego psy próbują lizać nas po twarzy? Nie każdy opiekun pozwala swojemu zwierzakowiDlaczego psy próbują lizać nas po twarzy? Nie każdy opiekun pozwala swojemu zwierzakowiCzytaj dalej

Lwy zjadły kłusowników, na miejscu zostały tylko kości

We wtorkowy poranek w 2018 roku w legowisku dzikich kotów dostrzeżono ludzką czaszkę. Właściciel rezerwatu, Nick Fox wraz z oddziałem ochrony pojechał na miejsce by zbadać okoliczności zdarzenia. Mimo szybko zapadającego zmroku, udało im się znaleźć więcej zapasów ubrań czy broni, rozrzuconych po okolicy, oraz ludzkich szczątków. Następnego dnia jednostka musiała użyć środków usypiających, by móc dostać się do miejsca zajmowanego przez lwy i dokończyć dochodzenie.

Na miejscu okazało się, że czaszka i fragmenty miednicy to jedyne, co pozostało po kłusownikach. Wiadomo, że do rezerwatu weszło ich trzech. Znaleziono 3 pary butów oraz rękawic, ilość zapasów i broni potwierdza tą hipotezę. Wyposażenie z jakim przybyli mężczyźni jasno wskazuje na zamiar nielegalnego odstrzału zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chihuahua urodziła się bez przednich łapek, została porzucona. Schronisko okazało się dla niej ratunkiem
2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu

- Mieli ze sobą karabin na naboje dużego kalibru z założonym tłumikiem, toporek, nożyce do drutu i zapasy jedzenia na kilka dni. Wszystko wskazuje na to, że chcieli polować na nosorożce dla ich kłów - powiedział Fox w wywiadzie dla RNEWS.

Na miejsce wezwano helikopter, który miał znaleźć ewentualnych ocalałych, jednak nie dostrzeżono nikogo.

Kłusownicy chcieli zdobyć rogi nosorożców

Róg nosorożca jest popularnym towarem na czarnym rynku. Z tego powodu wiele z tych pięknych zwierząt ginie. W niektórych regionach zaczęto chirurgicznie przycinać ich rogi, tak by nie stanowiły one kuszącego dla kłusowników celu. Zaledwie kilka dni przed zdarzeniem z tego rezerwatu, biały nosorożec Bella, został zastrzelony i pozbawiony kilku centymetrowego kawałka rogu, który pozostał po takim właśnie zabiegu.

W tym wypadku jednak, natura obroniła się sama. Trzech mężczyzn chowających się w krzakach musiało stanowić łatwy łup dla stada lwów. Głodne zwierzęta postrzegają każdy żywy organizm na swoim terenie łowieckim jako pożywnie. W tym wypadku ich głód przysłużył się nosorożcom, które w innym wypadku, mogłyby paść jego ofiarą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  2. Mariola Bojarska-Ferenc apeluje o rozsądną opiekę nad zwierzętami. "Pies to nie zabawka"
  3. Właściciele są w stanie zapłacić za tę rasę krocie. Trudno uwierzyć, że tyle na nie wydają
  4. Wrócił do domu i oblał kota wrzątkiem. Nastolatek wszystko nagrał telefonem i wrzucił do sieci
  5. Głuchy pitbull został użądlony przez rój pszczół. Reakcja właścicieli poraża
  6. Głowa kota była uwięziona w słoiku przez dwa tygodnie.Weterynarze nie mogli pomóc zwierzęciu

Źródło: nationalgeographic.com

Następny artykuł