lwy
Źródło: youtube.com/Kruger Sightings

Turyści robili lwom zdjęcia, szybko pożałowali. Wideo ku przestrodze, mogło się skończyć dużo gorzej

2 Października 2020

Lwy to majestatyczne, dumne zwierzęta, które większości ludzi kojarzą się z groźnymi drapieżnikami. Nie wszyscy jednak rozumieją naturę tego gatunku i wiele osób traktuje je jak urocze, duże kotki z bajek Disneya. Turyści z nagrania posunęli się odrobinę za daleko w swoim podziwianiu zwierząt. Mogło się skończyć dużo gorzej!

Lwy z nagrania były o krok od zrobienia krzywdy turystom. Nie wszyscy zdają się rozumieć, że przebywając na terenie zamieszkiwanym przez dzikie zwierzęta jesteśmy gośćmi i powinniśmy zachowywać się stosownie. Przecież nie chcielibyśmy, by gospodarze poczuli się przez nas niekomfortowo. Wiele osób jednak zdaje się nie przekładać tej zasady na świat zwierząt, tak jak ci turyści z wideo.

Pitbull odmawia pójścia spać. Wtedy właściciel robi jedną rzecz, która zawsze działa, można się rozpłynąćPitbull odmawia pójścia spać. Wtedy właściciel robi jedną rzecz, która zawsze działa, można się rozpłynąćCzytaj dalej

Turyści podziwiali lwy

Nagranie pochodzi z wycieczki na safari, z parku narodowego w Afryce Południowej. Widzimy trzy zatrzymane na drodze w półkolu samochody, a w nich turystów, którzy beztrosko wychylają się przez opuszczone szyby by nagrać i sfotografować leżące na środku drogi lwy. Wśród nich najbardziej widoczna jest dwójka małych dzieci. Samiec i samica wyraźnie nie są zachwyceni ich towarzystwem, jednak spokojnie pozostają w miejscu. Po ogonie lwa, który widoczny jest na pierwszym planie można jednak stwierdzić, że obecność ludzi wcale mu się nie podoba i jest gotów, by w każdej chwili się bronić - lub atakować.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropnie zaniedbany pudel trafił do schroniska. Dopiero po strzyżeniu wyszła na jaw straszna prawda
2. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
3. Poruszony labrador w środku nocy obudził rodziców. Zaprowadził ich prosto do pokoju dziecka

Lwy nie cieszyły się z obecności ludzi

Po chwili drapieżnik daje wyraz swojemu niezadowoleniu. Podnosi się na przednich łapach i groźnie warczy, a ludzie błyskawicznie chowają się w samochodach. To było tylko ostrzeżenie - dumny lew wstaje i wraz z samicą schodzą na pobocze drogi. Turyści zachowali się wyjątkowo nieodpowiedzialnie, zwłaszcza rodzice dzieci widocznych na nagraniu. Robienie zdjęć dzikim zwierzętom z bliska zostawmy profesjonalistom - gdyby lwy zdecydowały się zaatakować, a nie tylko ostrzec turystów, nie ma mowy, by udało im się wystarczająco szybko wrócić do auta i podnieść szyby. Autor nagrania przestrzega przed takimi zachowaniami i podkreśla, że we wszystkich parkach narodowych Afryki Południowej obowiązuje zasada, by nie wychylać się z samochodu - chyba, że w przeznaczonych do tego strefach.

ZOBACZ WIDEO:

Szczeniaczki utknęły w głębokiej studni. W środku była ogromna, jadowita kobraSzczeniaczki utknęły w głębokiej studni. W środku była ogromna, jadowita kobraCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?
  2. Czy pies może jeść owoce? Lista owoców, które nie szkodzą psu
  3. Okropny wypadek w świętokrzyskim. Policjantów zamurowało, kiedy zobaczyli, kto podróżował w jednym z aut
  4. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, która została zagryziona. Rodzice odpowiedzą za śmierć dziecka?
  5. Rekin został wyrzucony na brzeg. Nikt nie wiedział jak mu pomóc. Polewali cierpiące zwierzę wodą z wiadra
  6. Mamy potwierdzenie. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków od 5 października, przykre informacje

źródło: youtube.com

Następny artykuł