lwiątko
Źródło: youtube.com/Bagz.co.uk

Malutkie lwiątko próbuje zaryczeć. Niesamowicie urocze wideo

10 Września 2020

Lwiątko jest jeszcze za małe by samodzielnie jeść. Chodzi w niepewny sposób, lekko chwiejąc się na krótkich łapkach. Samce lwów osiągają dojrzałość po około 2,5 roku życia. Samice potrafią rosnąć nawet przez 4 lata. Niestety w stanie naturalnym jedynie jedno na 5 dzieci osiąga dojrzałość. Lwy to zwierzęta stadne, opiekujące się swoimi młodymi z dużą starannością. Lwiątko z nagrania próbuje po raz pierwszy zaryczeć, jego próby są przeurocze.

Lwiątka pozostające na wolności nie mają łatwego życia. Między innymi przez wysoką śmiertelność młodych ich gatunek jest poważnie zagrożony. Małe lwy wymagają stałej opieki. Jeśli matka oddala się od swoich młodych, pozostawia je pod opieką "cioci", innej dorosłej lwicy należącej do tego samego stada. Większość dzikich kotów to samotnicy, zajmujący duże terytorium, o które rywalizują z innymi osobnikami. Te zwierzaki stawiają jednak na współpracę.

Lwiętko na wolności narażone jest na wiele zagrożeń

Taka taktyka pozwala im na efektywniejsze zdobywanie pokarmu, jak i chroni je przed atakami drapieżników, których łupem padają najczęściej najmłodsze osobniki. Polują na nie sępy, hieny, lamparty i inne dzikie koty. Także lwia polityka jest bezlitosna. Gdy przywódca stada zabija swojego poprzednika, ginie także jego potomstwo. Młode padają także ofiarami chorób, które dotykają ten gatunek. Przez pierwszy miesiąc bezbronne maluchy nie mają nawet zębów. Polować zaczynają krótko przed osiągnięciem roku. Po 5 miesiącach uczestnictwa w łowach są już w pełni samodzielne. Sądząc po fakcie, że zwierzak widoczny na filmie wciąż ma na futrze młodzieńcze plamy, ma on mniej niż 3 miesiące.

DZISIAJ GRZEJE:1. Jeż i kot są najlepszymi przyjaciółmi. Nietypowy duet stał się prawdziwymi gwiazdami
2. Dziewczynki nagrały filmik jak znęcają się nad małym kotkiem. Ich zachowanie oburza, na końcu zrobiły okropną rzecz
3. W Polsce ruszy pierwsza klasa o profilu łowieckim. Będą uczyć polowania na zwierzęta

Lwiątko próbowało ryczeć

Odgłosy wydawane przez lwiątko porównywane są raczej do miauczenia lub skrzeku niż ryczenia. Tę umiejętność maluch posiądzie dopiero za kilka miesięcy. Samce lwów ryczą z różnych przyczyn. Pierwszy raz zazwyczaj chwilę po przebudzeniu. Zwierzaki posługują się tym dźwiękiem by lokalizować członków swojego stada. Potrafią rozpoznać tony wydawane przez każdego z jego członków! Ostrzegają też w ten sposób obce lwy przed wejściem na swój teren łowiecki. To lwiątko nie do końca jeszcze wie, jak korzystać z tej umiejętności, ale z pewnością bardzo się stara.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jechał jak wariat. Chcieli go ukarać, a skończyło się eskortą do szpitala
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  4. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Tragedia, nie żyją. Czarna środa dla jednego regionu Polski

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł