policja na miejscu wypadku
Źródło: policja.pl

Pomorskie. Gigantyczna kraksa na drodze, przed auto wyskoczył łoś. Doszło do tragedii

11 Września 2020

Łoś wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający samochód. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Pelplin w powiecie Tczewskim. Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność. To już 41 zderzenie samochodu z dzikim zwierzęciem na tym terenie. Zdjęcia uszkodzonego samochodu robią porażające wrażenie. Dorosły łoś potrafi ważyć nawet do 700 kilogramów.

Łosie żyją na terenie praktycznie całej Polski. Te duże, pozornie niezgrabne zwierzęta najchętniej zamieszkują tereny podmokłe oraz okolicę zbiorników wodnych. Żywią się wyłącznie roślinami, głównie wodnymi czy bagiennymi. Żerują zarówno w dzień jak i w nocy. Późną porą zwierzęta stanowią duże zagrożenie dla kierowców. Często zdarza się, że oślepione reflektorami samochodu zwierzę zatrzymuje się sparaliżowane strachem i szokiem na środku drogi. Zderzenie z nim może skończyć się tragicznie, zarówno dla niego, jak i kierowcy.

Rudy kotek stracił właściciela, wkrótce skończył na ulicy. Rodzina nie miała litości, co sobie myśleli?Rudy kotek stracił właściciela, wkrótce skończył na ulicy. Rodzina nie miała litości, co sobie myśleli?Czytaj dalej

Łoś nie przeżył wypadku

Kobieta kierująca audi a5 nie zdążyła wyhamować przed zwierzęciem, które nagle wskoczyło na jezdnię. Na miejscu szybko zjawiła się karetka oraz radiowóz policji. Prowadzącą samochód 28-latkę przewieziono do szpitala. Policjanci relacjonują przebieg zdarzenia na swojej stronie:

Wysłani na miejsce zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że 28-letnia kierująca audi A5 jechała obwodnicą Pelplina w kierunku Starogardu Gdańskiego i uderzyła w łosia, który nagle wtargnął przed jadący samochód. W wyniku tego zdarzenia kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, zaś zwierzę zginęło na miejscu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Niestety wypadki tego typu najczęściej kończą się tragicznie dla uczestniczących w nich zwierząt. Nawet zderzenia przy niskiej prędkości mogą okazać się śmiertelne dla łosi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
2. Myślały, że w pobliskich krzakach jęczy pies. Po sprawdzeniu natychmiast wezwały służby
3. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach

Po wypadku z udziałem łosia policja apeluje o ostrożność

Mundurowi przy tej okazji postanowili przypomnieć o tym, jak kierowcy powinni zachowywać się, przejeżdżając przez obszary zamieszkałe przez dzikie zwierzęta. Niektóre z zachowań nie są oczywiste. Jako że ciężko wymagać od zwierząt przestrzegania przepisów ruchu drogowego uczula się kierowców na możliwe zagrożenia.

-Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla tych stworzeń, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka - czytamy na stronie policji.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Wrak samochodu, który uczestniczył w zdarzeniuWrak samochodu, który uczestniczył w zdarzeniu
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicą
  2. Kot usłyszał pytanie właściciela i zareagował w komiczny sposób. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Maleńki kotek jest wściekły na weterynarza. Jego zachowanie jest po prostu niewiarygodne
  6. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy

źródło: policja.pl

Następny artykuł