grafika pilne
Źródło: swiatzwierzat.pl

Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?

10 Listopada 2020

W na najbliższej konferencji premier Mateusz Morawiecki być może ogłosi całkowity lockdown w Polsce. Już w zeszłym tygodniu mówił o takiej ewentualności. Byłby to "kolejny stopień obostrzeń po podejmowanych obecnie". Jeśli liczba nowych przypadków z 7 dni przekroczy 70-75 przypadków na 100 tys. mieszkańców, ponury scenariusz może okazać się prawdą. Właściciele pupili muszą pamiętać, że całkowity lockdown nie zwalnia ich z obowiązku wyprowadzania psa, chyba że tego nie mogą zrobić, ponieważ są na kwarantannie.

W poprzednim tygodniu premier Mateusz Morawski poinformował o nowych obostrzeniach. Zamknięte zostały galerie handlowe, wprowadzono ograniczenia dot. liczby osób w sklepie, czy nie można już dłużej zatrzymywać się w hotelach. Liczba zakażonych osób nie zaczęła drastyczne spadać. Dzisiaj wykryto 25 484 nowych zakażeń, zmarło 330 osób a wyzdrowiało 11 290 osób. Czy Polskę wkrótce czeka lockdown? Rząd nie wyklucza takiego scenariusza. Wszystko ma się wyjaśnić w najbliższy czwartek!

Samochód potrącił kundelka, zmiażdżył mu łapy. Pies konał na oczach obojętnych właścicieliSamochód potrącił kundelka, zmiażdżył mu łapy. Pies konał na oczach obojętnych właścicieliCzytaj dalej

Lockdown a spacer z psem

Lockdown, czyli narodowa kwarantanna może wkrótce mieć miejsce w Polsce. To, jakie będą obowiązywały obostrzenia zależeć będzie od średniej liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców z ostatnich 7 dni. Nie do końca wiadomo, co oznacza dokładnie narodowa kwarantanna, ale można przypuszczać całkowicie zamknięcie handlu czy części zakładów. W niektórych państwach wprowadzono zakaz przemieszczania się, chyba że podróżuje się z/do pracy bądź po zakup podstawowych produktów spożywczych. Zakaz wychodzenia z domu nie dotyczy wyjść do apteki, lekarza czy po produkty dla zwierząt! Pamiętajcie, że w Polsce cały czas otwarte są sklepy zoologiczne. Jedzenie czy zabawki dla zwierząt można też kupować w hipermarketach czy online.

Jak może wyglądać spacer z psem podczas lockdownu? W Czechach można spacerować ze zwierzakami, ale tylko w odległości 500 m od miejsca zamieszkania. W innych państwach nie wprowadzono takich przepisów, jednak pamiętajcie, że pójście z psem na spacer do zatłoczonego miejsca nie jest dobrym pomysłem.

Właściciele psów podczas lockdownu będą mogli wychodzić ze swoimi pupilami na dwór, chyba że będą objęci kwarantanną. W takim przypadku należy poprosić o pomoc sąsiadów, znajomych, sanepid albo za pośrednictwem mediów społecznościowych zgłosić się do grupy "Pies w koronie", która pomaga zorganizować spacery z psami.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
Nie kwarantanna zatrzymuje ich w domach. Kary nic nie wnoszą, mieszkańcy powoli załamują ręce
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Spacer z psem na kwarantannie czy izolacji

Osoby objęte kwarantanną nie mogą opuszczać swojego miejsca zamieszkania nawet na krótki spacer z psem. Tak jak wyżej napisaliśmy należy poprosić o pomoc sąsiadów, rodzinę, znajomych, schronisko czy sanepid. Chętne osoby mogą wyprowadzać zwierzaka, ale muszą pamiętać o zachowaniu ostrożności. Jak odebrać psa od właściciela, który ma koronawirusa?

- pies powinien czekać ubrany przed drzwiami domu, może siedzieć w transporterze
- smycz powinna być zdezynfekowana, najlepiej trzymać ją przez rękawiczki
- nie należy chodzić do uczęszczanych miejsc, unikać skupisk ludzi
- warto mieć przy sobie płyn do denyfekcji
- unikać głaskania psa

Jeśli właściciel psa jest na izolacji, a nie kwarantannie może sam wyprowadzać swojego zwierzaka! Podczas izolacji można wychodzić z domu w sprawach ważnych.

Na razie nie ma żadnych konkretnych informacji jak będzie wyglądać lockdown w Polsce. Nawet jeżeli lockdown zostanie wprowadzony spacery z psem nie zostaną zakazane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zobaczył zdjęcie w telefonie zmarłego właściciela. Jego reakcja wywołuje łzy, niemożliwe
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Nagrał, co husky robią w nocy w łóżku. Odkrył powód, dlaczego się nie wysypia
  4. Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie
  5. Psia ślina złotym środkiem na rany człowieka? Prawda i mity o lizaniu ran przez zwierzaki
  6. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
  7. Przepyszne ciasto "Telewizor" zrobisz w niecałe 10 minut, zupełnie bez pieczenia. Słodkie marzenie każdego wielbiciela słodkości

źródła: keko.pl/, kurierlubelski.pl

Następny artykuł