rysia i krysia
Źródło: facebook/Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Rysia i Krysia miały umrzeć na futra. Cudem je uratowano, ich oczy mówią wszystko

22 Października 2020

Dwa piękne lisy miały zostać czapkami, dodatkami do kurtek czy torebek. Cudem zostały uratowane, ale wciąż nie potrafią dojść do siebie. Lisy przeżyły horror i piekło na ziemi, zgotował im je człowiek. Teraz dochodzą do siebie w azylu, ale wciąż potrzebują pomocy.

Dwa piękne lisy trafiły do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Przemyślu. Znalazły schronienie w klatce. Kiedy tam zostały wpuszczone, okazało się, że po raz pierwszy miały możliwość, aby dotknąć łapkami ziemi. Przestraszone nie wiedziały nawet, jak się chodzi. Wcześniej żyły w małych i ciasnych boksach, miały zostać uśmiercone, aby móc zostać czyimś dodatkiem do kożucha. Lisy zostały cudem odratowane.

Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakomWstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakomCzytaj dalej

Lisy są zabijana na futra

- Obóz zagłady i cierpienia. Rysia i Krysia niewinne dzieci którym człowiek zgotował piekło na ziemi. Miały umrzeć by ludzie mogli nosić z nich drogie futra. Cudem odratowane trafiły pod naszą opiekę. Ich oczy mówią wszystko. Prosimy ratujmy resztę. Zamiast dzieciństwa cela strachu, zamiast matki krzyk zabijanych ..zamiast życia ..tortura, która doprowadza do szaleństwa. Taki los był pisany do niedawna Rysi i Krysi. Na ratunek czeka nadal kilkadziesiąt Lisków. Żeby żyć muszą znaleźć swoje miejsce - napisano na Facebooku.

- Dawcy skór…czyli ofiary podłości i wyrachowania ludzi. Ich klatkowy los to piekło bez oddechu nadziei ..nie znają słowa miłość..nie maja nawet jak funkcjonować zamknięte w klatkach trzymane by umrzeć codziennie torturowane strachem. Rysia i Krysia - dodano.

ORZ w Przemyślu poinformowało o zbiórce pieniędzy na ratunek zwierząt. W związku z pandemią koronawirusa, cel zbiórki został zmieniony. Wcześniej próbowano zebrać ogromną sumę 650 tysięcy na ratunek niedźwiedziom. Ale, dziś zbiórka nosi tytuł "Ratunek dla Zwierząt". Wszyscy nasi bracia mniejsi potrzebują pomocy. TU KLIKNIJ.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom
2. Fani oniemieli po wyznaniu. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" zdradził wstydliwy sekret
3. Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierząt

Koniec cierpień zwierząt na futra

W ostatnich tygodniach Sejm i Senat zajmowały się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt zgłoszonej przez PiS. Kiedy to większość Polaków popiera nowelizację, rolnicy czy osoby związane z branżą futerkową protestują przeciwko niej. W nowelizacji znalazł się przepis mówiący, że prowadzący działalność polegającą na komercyjnym chowie zwierząt futerkowych mogą ją kontynuować do dnia 31 lipca 2023 r. na podstawie przepisów dotychczasowych (zakaz nie dotyczy królika). Wiele firm jest załamanych takim rozporządzeniem. Choć wersji senackiej z 14.10 osoby te mają dostać odszkodowania za konieczność pożegnania się z biznesem.

Prawdopodobnie na następnym posiedzeniu, w przyszłym tygodniu Sejm zajmie się poprawkami Senatu w "Piątce dla Zwierząt". 14 października Senat zaproponował 36 poprawek do nowelizacji. Jakich?

- wyłączenie z ograniczeń dotyczących uboju rytualnego, uboju drobiu
- wydłużenie o 2,5 roku wejście w życie przepisów dot. zakazu hodowli na futra
- wydłużenie o 5 lat wejścia przepisów dot. uboju rytualnego

Sejm prawdopodobnie zajmie się poprawkami na następnym posiedzeniu, zaplanowanym na 27-28 października. Pytany przez dziennikarzy Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, o to czy to możliwe, że ustawa może zostać zamrożona, odparł, że "nie".

Myślicie, że Andrzej Duda podpisze nowelizację?

ZOBACZ WIDEO:

Ukochane konie niemal ją zabiły. Okropna tragedia, trenerka wciąż walczy o życieUkochane konie niemal ją zabiły. Okropna tragedia, trenerka wciąż walczy o życieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Ukochane konie niemal ją zabiły. Okropna tragedia, trenerka wciąż walczy o życie
  4. Najmniejszy pies w Polsce jest dorosły, a waży mniej niż kilogram. Urodził się w pseudohodowli
  5. Ochroniarz znalazł na lotnisku niewielkiego kotka. Piękne, co zrobił
  6. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  7. Gessler podała przepis na przepyszną wątróbkę. Podaje ją z niebywałym smakołykiem

Źródła: Facebook, niezalezna.pl

Następny artykuł