aresztowany mężczyzna
Źródło: wielkopolska.policja.pl

Przed domem znalazł list. Przeczytał i nogi się pod nim ugięły

29 Lipca 2020

List zostawiono w worku, zawieszonym na bramie wjazdowej na jednej z posesji na Mazowszu. Kiedy rolnik zobaczył przeczytał jego zawartość, nie mógł uwierzyć, że ktoś posunął się do takiego czynu. Mężczyzna zgłosił anonim na policję, ponieważ bał się o życie swoich zwierząt. Co było takiego w środku?

List zszokował rolnika. Grożono w nim, że jeśli nie przekaże jego autorowi dużej kwoty pieniędzy, ten zatruje paszę, którą spożywają jego zwierzęta gospodarskie. Mężczyzna nie mógł przez całą dobę pilnować zwierzaków. Był przerażony, postanowił wezwać policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zabezpieczyli wszystkie możliwe dowody. Podjęli decyzję o przeprowadzeniu akcji, mającej na celu ujęcie autora gróźb, zanim ten będzie miał szansę je zrealizować. Rolnik przystał na plan mundurowych.

Szczecin. Było parno i duszno, na zewnątrz 30 stopni. Mężczyzna zamknął szpica w aucie i poszedłSzczecin. Było parno i duszno, na zewnątrz 30 stopni. Mężczyzna zamknął szpica w aucie i poszedłCzytaj dalej

List jasno określał miejsce, w którym miał zostawić pieniądze

Rolnik miał wypłacić gotówkę z banku, zapakować ją do wodoodpornej torby i położyć w miejscu określonym przez przestępców. Nie musiały to być nawet pieniądze, chodziło jedynie o fakt wywabienia podejrzanego z kryjówki. Zgodnie z planem, w momencie, w którym chciałby zabrać okup za życie zwierząt, na miejscu zjawiłaby się policja, która przechwyciłaby przesyłkę wraz z kryminalistą. Plan zadziałał bez zarzutu. 30-letni mężczyzna został złapany na gorącym uczynku po czym przewieziono go do aresztu.

DZISIAJ GRZEJE:1.Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Dlaczego kot pije wodę z kranu? Poznaj prawdziwe powody

Gdy sprawca próbował zabrać gotówkę, wpadł w pułapkę

– 30-letni mieszkaniec tej samej wsi został we wtorek zatrzymany tuż po odebraniu pieniędzy pozostawionych w wskazanym przez niego miejscu - poinformowała rzecznik ostrowskiej policji.

Sprawcy za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat więzienia. Mężczyzna czas do rozprawy spędzi w areszcie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zatrzymanie podejrzanego na dwa miesiące. Osoby próbujące dokonać wymuszeń tego typu zazwyczaj mieszkają w pobliżu ofiary. Często nie planują zrealizować swoich gróźb, jednak zawsze warto poinformować o zastraszeniu policję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zerwane dachy, podtopione domy, zablokowane drogi. W Polsce rozegrał się dramat, są zdjęcia
  2. Wśród 99 kotów ukrył się 1 pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Źródło:szczecin.se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł