kobieta ratuje lisa
Źródło: facebook.com/TOZOpole

Były pewne, że lis jest martwy. Po chwili na nagraniu widać, jak bardzo się pomyliły

15 Listopada 2020

Lis został zauważony przez wolontariuszki opolskiego TOZ-u. Chodzą tamtędy na spacery każdego dnia, nie mogły więc nie zauważyć... lisa, wiszącego na siatce przy drodze. Były pewne, że zwierzę jest martwe, jednak już po chwili udało im się zarejestrować moment, w którym okazało się, że jest zupełnie inaczej.

Lis wisiał na siatce przy drodze obok lędzińskiego lasu i wyglądał, jakby był martwy. Kobiety spacerujące z psami od razu zauważyły zwierzę i z początku były pewne, że było martwe. Postanowiły jednak obserwować sytuację, zanim pójdą dalej. Nagle dostrzegły jednak minimalny ruch i wiedziały, że muszą działać. Bohaterska akcja została uwieczniona na wideo.

Kiedy odebrała psa z salonu, chciało jej się płakać. Fryzjer okaleczył zwierzę na całe życie, nie chodzi o fryzuręKiedy odebrała psa z salonu, chciało jej się płakać. Fryzjer okaleczył zwierzę na całe życie, nie chodzi o fryzuręCzytaj dalej

Lis wydawał się martwy

Cała sytuacja została opisana na profilu opolskiego TOZ-u, którego wolontariuszką jest jedna z kobiet. Relacja ze spaceru szybko okrążyła sieć, a wideo wzbudziło ogromne zainteresowanie mediów. Kobiety zauważyły lisa i choć z początku myślały, że jest już martwy, postanowiły go obserwować.

- On wyglądał jak martwy. Nogi miał rozłożone. Nawet okiem nie ruszył. Naprawdę myślałyśmy, że nie żyje, że może padł z głodu zawieszony na tym ogrodzeniu. Ale patrzyłyśmy... - mówiła dla TVN24 Aleksandra Czechowska, wolontariuszka opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwili
2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
3. Znaleźli psy i koty pomalowane na niebiesko. Prawda zupełnie inna niż myślisz, porażające

Na ratunek lisowi

W pewnym momencie kobiety zobaczyły jednak, że lis mrugnął! Wtedy wiedziały, że muszą mu pomóc - zaplątany w siatkę zwierzak mógłby zranić się lub zginąć, gdyby zbyt gwałtownie się poruszył. Druga kobieta wykazała się ogromną odwagą i przez wysoką trawę przebiła się do wiszącego na siatce lisa, by oswobodzić go z potrzasku. Zauważyła, że zwierzęciu zaplątała się w drut łapka, udało jej się go jednak szybko uwolnić.

- Bez wahania Lusia przystąpiła do ratowania lisa, udało się!!! Brawo za odwagę!!! Lis piękny, nienaruszony trafił z powrotem na wolność. My mamy apel do Leśniczego Lędzińskiego lasu o wymianę siatek przy młodniku, gdyż te jak widać, stanowią niebezpieczeństwo dla dzikich zwierząt lub chociaż częsty monitoring - napisano na facebookowym profilu TOZ Opole.

Cała akcja ratunkowa została nagrana przez jedną z kobiet i została obejrzana już tysiące razy. W komentarzach ludzie gratulują kobietom odwagi i zimnej krwi, z jaką uratowały lisa.

ZOBACZ WIDEO:

Husky z zezem został porzucony, bo był Husky z zezem został porzucony, bo był "za brzydki". Długo czekał, aż ktoś go pokochaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?
  3. Maine coon inny niż myślisz. 5 faktów, których nie powie ci hodowca
  4. W Szczecinie powstanie nowoczesne schronisko. Będzie ogromne, rusza budowa
  5. Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łez
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?


źródło: se.pl

Następny artykuł