lew idzie
Źródło: pixabay.com/Anrita1705 i Capri23auto

Lew tańszy od kota z rodowodem? Japońskie zoo wyprzedają swoje zwierzęta. Ceny zwalają z nóg

25 Listopada 2020

Lwy to majestatyczne drapieżniki zamieszkujące sawanny. Do niedawna stanowiły także główną atrakcję wielu ogrodów zoologicznych. Kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa mocno zatrząsł tego typu przedsięwzięciami. Sytuacja jest na tyle zła, że niektóre placówki zmuszone są sprzedawać swoje zwierzęta po bardzo okazyjnych cenach.

Lwy nie są już tak atrakcyjne dla zwiedzających jak kiedyś. Koszty ich utrzymania są bardzo wysokie, podczas gdy zainteresowanie ich wybiegami maleje z każdym rokiem. Największą popularnością cieszą się obecnie niedźwiedzie polarne i słonie. Placówki zaciekle walczą też o każdą, pojawiającą się na rynku pandę. Wygląda na to, że wielkie koty po prostu znudziły się zwiedzającym.

Tragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono ciało 48-latka pozbawione głowy i ręki, posesji pilnował amstaffTragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono ciało 48-latka pozbawione głowy i ręki, posesji pilnował amstaffCzytaj dalej

Lwy nie cieszą się już tak dużą popularnością

W obliczu kryzysu, przed jakim stanęły parki z dziki zwierzętami, wiele z nich zmuszone jest zrezygnować z części zwierząt.Obostrzenia związane z pandemią sprawiły, że zoo są zamknięte dla zwiedzających, straciły więc główne źródło dochodów - sprzedaż biletów i pamiątek.

W tym trudnym okresie wiele zoo szuka oszczędności, gdzie się da. Po wysłaniu wszystkich pracowników na zaległe urlopy i wygaszeniu dodatkowych atrakcji mieszczących się na ich terenie przyszła kolej na sprzedaż niektórych okazów.

Koszty utrzymania lwów są ogromne. Dorosły osobnik zjada nawet 7 kilogramów surowego mięsa dziennie. Do tego należy doliczyć wynagrodzenie ich opiekunów, oraz środki na utrzymanie odpowiednich warunków na wybiegu.

Wszystkie te czynniki sprawiły, że ceny tych drapieżników są obecnie niższe niż maine coona z rodowodem (około 4,5 tysiąca złotych). Jeśli zaczęliście już zacierać ręce na myśl o kupnie niecodziennego pupila po okazyjnej cenie, mamy dla was złą wiadomość.

Choć cena lwa jest obecnie niższa niż tysiąc dollarów, nie każdy może nabyć takie zwierzę. Obrót dzikimi zwierzętami jest w Japonii ściśle uregulowany. Mogą je nabyć jedynie licencjonowane podmioty. Ich lista liczy około 300 pozycji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kamera nagrała, jak kobieta wyrzuca z auta niepełnosprawnego psa. Jego reakcja wywołuje strumień łez
2. 5-letnia Łucja została bohaterką. Szła polną drogą, gdy nagle jej uwagę przykuło coś zupełnie niespotykanego
3. Dlaczego pies się trzęsie? Powodem może być nie tylko strach

Utrzymywanie dorosłych lwów staje się nieopłacalne

Dorosły lew kosztuje obecnie około 913 dollarów (około 3,5 tysiąca złotych). Młode zwierzaki osiągają jednak o wiele wyższe ceny. To właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem zwiedzających.

- Rozmnażanie lwów w niewoli jest w praktyce dużo łatwiejsze, niż jakiegokolwiek innego gatunku zamieszkującego ogrody zoologiczne. Placówki potrzebują lwiątek, by zachęcić do wizyty ludzi, którzy zapłacą za możliwość obejrzenia ich. Problem jest taki, że te zwierzęta szybko dorastają - powiedział Deutshe Welle, Kevin Short ekolog z uniwersytetu w Tokyo.

Utrzymanie dorosłego lwa staje się więc w obecnych czasach po prostu nieopłacalne. Mamy ogromną nadzieję, że przejściowe kłopoty finansowe tej branży nieodbiją się negatywnie na stanie zwierząt.

Dlaczego pies się trzęsie? Powodem może być nie tylko strachDlaczego pies się trzęsie? Powodem może być nie tylko strachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  2. Górale są wściekli. Zrozpaczeni powiedzieli wszystko, uderzyli w rząd
  3. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  4. Przygarnięcie psa trudniejsze od adopcji dziecka? Nie musi tak być, oto kluczowe wskazówki udanej adopcji zwierzaka
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Innowacyjny smartfon od Oppo zachwyca zwijanym ekranem. Niestety, są też złe wieści

źródło: dw.com

Następny artykuł