Jon - lew uratowany z cyrku, wygłodzony i poraniony
Źródło: screen shot/Youtube/LeHuffPost

Lew miał wyrwane pazury i zęby spiłowane do dziąseł. Cyrk wykorzystywał zwierzę do rozmnażania

12 Czerwca 2020

Lew o imieniu Jon trafił pod opiekę fundacji One Voice był w stanie krytycznym. Zwierzę było przetrzymywane przez cyrk w celach reprodukcyjnych. Latami cyrk przetrzymywał lwa w klaustrofobicznej klatce. Jon był tak wygłodzony, że przez skórę przebijały się kości - ważył połowę tego, ile zdrowy, dorosły samiec tego gatunku w jego wieku. Poza tym, cyrkowcy wyrwali zwierzęciu pazury oraz spiłowali zęby aż do dziąseł. Kiedy piekło zwierząt w cyrkach się skończy?

Zdjęcia lwa wywołują skrajne emocje - od rozpaczy, przez wściekłość po chęć działania. Skrajnie wychudzone, okaleczone zwierzę spędziło długie lata w ciasnej klatce. Cyrk postanowił uczynić z tej żywej istoty narzędzie do reprodukcji. Wycieńczony lew trafił w końcu pod opiekę fundacji pro zwierzęcych. Jednak nie wiadomo, czy kiedykolwiek uda mu się wrócić do pełni sił. Mimo krzywd wyrządzonych mu przez człowieka, Jon ma bardzo przyjacielskie nastawienie. Szuka kontaktu ze swoimi nowymi opiekunami, uwielbia się bawić piłką. W cyrku, z którego został uratowany przebywa jeszcze mnóstwo dzikich zwierząt. Jaki los czeka towarzyszy niedoli lwa?

Okaleczyli lwa i skazali na niewyobrażalne cierpienie - kiedy zostaną ukarani?

Francja jest obecnie jedynym państwem w Europie, w którym nie zakazano jeszcze wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. Setki tysięcy wielkich kotów, niedźwiedzi czy małp każdego dnia cierpi w milczeniu. Niestety - historia Jona, lwa uratowanego z jednego z normandzkich cyrków nie jest jedyna. Lew w wieku 10-15 lat trafił po wieloletnich zmaganiach fundacji One Voice i Tonga Terre d'Acceuil o jego lepszy los. Wolontariusze nie wierzyli własnym oczom - zwierzę miało spiłowane do dziąseł zęby, wyrwane pazury, a kości przebijały się przez skórę. Poza tym ma też duże ubytki w sierści.

Pies spacerował po torach kolejowych. Kamery uchwyciły zachowanie maszynistyPies spacerował po torach kolejowych. Kamery uchwyciły zachowanie maszynistyCzytaj dalej

Zwierzę przebywa pod opieką specjalistów w ośrodku Tonga Terre d'Acceuil. Zostanie poddane gruntownym badaniom i leczeniu, trwa również dożywianie wychudzonego lwa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Horoskop chiński: tygrys, szczur, smok, a może bawół? Zwierzę zdradzi prawdę o Tobie

2. Na zdjęciu ukrywa się kot. 85% internautów nie wierzy, że naprawdę tak jest

Jon powoli dochodzi do siebie, pracownicy fundacji przekazali dobre wieści - zaczyna się bawić piłkami i patykami i korzystać z nowo nabytej wolności. Jego ciało wciąż pokrywają jeszcze świeże i stare rany, zanim lew wydobrzeje minie wiele czasu. Trzymamy kciuki za Jona!!

Gorąco Wam polecamy kampanię Cyrk Bez Zwierząt .

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Spojrzenie lwa mówi samo za siebie.Spojrzenie lwa mówi samo za siebie.
screen shot/Youtube/LeHuffPost

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna znalazł psa leżącego na schodach. Kiedy mu się przyjrzał, nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Psy zakradły się do pokoju dziecka. Rodzice nie dowierzali, gdy obejrzeli nagranie z ukrytej kamery
  3. Pies znalazł w ziemi ogromną kulkę. Właściciel zamarł, kiedy usłyszał jej syczenie
  4. Wrzucili kocięta do metalowej beczki. Nie miały szans na przeżycie
  5. Dziewczynka zbliżyła twarz do pitbulla. Rodzice nie zdążyli zareagować
  6. Kobieta poprosiła husky o zmianę miejsca. Reakcja zwierzaka jest bezbłędna

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Następny artykuł