Łania w lesie
Źródło: facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Dramat. Łania konała w rowie przez wiele godzin. Służby rozłożyły ręce, nie wiedziały, co robić

17 Października 2020

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poinformował o śmierci łani. Zwierzę nie otrzymało pomocy na czas, służby zawiodły. Bezradne zwróciły się o pomoc do inspektorów, jednak na ratunek zwierzęcia było już za późno.

Łania konała w rowie przez wiele godzin. Nikt jej nie pomógł, choć prawdopodobnie można było uratować zwierzę. Do okropnej sytuacji doszło w gminie Stara Kamienica na Dolnym Śląsku.

Ukryta kamera nagrała, co zwierzęta robią w nocy. Nikt się nie spodziewałUkryta kamera nagrała, co zwierzęta robią w nocy. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Stara Kamienica: Łania konała w rowie

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podzielił się szczegółami ze wstrząsającej akcji. Ratownicy ruszyli na pomoc łani, po tym jak zostali poproszeni o nią przez policję.

- O 00:16 do naszego Prezesa dzwoni dyżurny jeleniogórskiej Policji - Panie Konradzie, w polu, w Wojcieszycach leży połamana łania. Od kilku godzin szukam wszędzie pomocy, ale odpowiedzialne instytucje odmawiają. Policjanci stoją przy konającym zwierzęciu i nie wiedzą, co zrobić. Zarządzanie kryzysów nie pomoże, gminny lekarz weterynarii powiedział, że nie przyjedzie - bo nie dostanie za to pieniędzy, a gmina nie ma całodobowego telefonu alarmowego" - czytamy komunikat DIOZ.

Inspektorzy skontaktowali się z lek. weterynarii, którą wyrwali w nocy z łóżka. Kobieta nie odmówiła pomocy, przyjechała na miejsce i ulżyła zwierzęciu.

- Nie musiała tego robić, ale pomogła, bo doskonale wiedziała, że w tym kraju z dykty i kartonu zwierzę konałoby jeszcze przez najbliższe kilka dni...

DZISIAJ GRZEJE: 1.Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
3. Urodził się głuchy, szybko skradł serce swoim zachowaniem. Pies je łapkami jak człowiek, nie ma w nosie manier

Piątka dla zwierząt oczami inspektorów

DIOZ zwrócił też uwagę na nowelizację "Piątki dla zwierząt", gdzie wg nowych przepisów inspektorzy nie będą mogli już pomagać zwierzętom w potrzebie. Ich prawa mają zostać ograniczone do minimum. Choć ponad połowa Polaków deklaruje, że chce, aby Andrzej Duda podpisał nowelizację, to niektóre przepisy w niej powinny jeszcze raz zostać omówione.

- Jak zwykle z pomocą przyszli społecznicy, których prawa do ratowania zwierząt mają zostać ograniczone do minimum! Niech państwo odbierze nam wszystkie uprawnienia, a zwierzęta będą konać na oczach funkcjonariuszy publicznych. Tego systemu, który obecnie tworzą organizacje prozwierzęce i na których barkach ciąży cała ochrona zwierząt w Polsce, nie da się naprawić w rok, czy dwa. Na to potrzeba lat! - dodają.

Zgadzacie się?

ZOBACZ POST:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  4. Ogromny husky i malutkie kociątko zbliżają się do siebie. Mogło się skończyć tylko jednym
  5. Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
  6. Banki alarmują, wzmożona aktywność oszustów. Tysiące zagrożonych klientów, znikają życiowe oszczędności

źródło: facebook

Następny artykuł