Lampart ukrywał się przy kolumnie
Źródło: youtube/animal rescue india

Ukryta kamera przyłapała lamparty. Czatowały pod domem, nikt ich nie słyszał

13 Sierpnia 2020

Lamparty zostały uchwycone na nagraniu z ogrodowego monitoringu. Dzikie koty wybrały się na polowanie do dzielnicy mieszkalnej w Indiach. Mieszkańcy nie byli świadomi, że tuż pod ich drzwiami czyha głodny drapieżnik.

Lamparty są jednym z największych zagrożeń dla mieszkańców przeludnionych wiosek i metropolii w Indiach. Strach przed dzikimi kotami, które często polują na zwierzęta domowe rośnie wśród lokalnej ludności. Jednak nie tylko psy i koty padają ofiarą lampartów, coraz częściej ludzie odnoszą obrażenia w bezpośrednim starciu z głodnymi kotami. Władze indyjskiej metropolii Mumbai ostrzegają przed niebezpiecznymi drapieżnikami, które niepostrzeżenie wchodzą na tereny prywatnych posesji i ogrodów pod odsłoną nocy i biorą na cel nieświadomych domowników.

Nie żyją 3 szczeniaki, które porzucono w kartonie. Było ponad 32 stopnieNie żyją 3 szczeniaki, które porzucono w kartonie. Było ponad 32 stopnieCzytaj dalej

Lamparty podeszły pod same drzwi frontowe

Niespełna minutowe nagranie, które zostało opublikowane na płaszczyźnie Youtube pokazuje zatrważającą scenę. Widać na nim, jak dwa dorosłe lamparty podchodzą pod same drzwi frontowe kilka minut po północy. Zaciekawione zwierzęta zapewne zostały zwabione w okolicę przez głosy i światła wydobywające się z wnętrza domu. Wideo dokładnie pokazuje, jak dzikie koty krążą po posesji w poszukiwaniu łatwego źródła pożywienia. Lamparty tylko czekały aż bezbronny człowiek lub mniejsze zwierzę wyjdzie do ogrodu, aby móc zaatakować. Całe szczęście dla mieszkańców domu nic nikomu się nie stało, ale natrafienie na to mrożące krew w żyłach nagrania musiało być dla nich dużym szokiem.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kotka robi najpiękniejsze prezenty. Zawstydziła wszystkich romantyków
2. Porażające wideo z Tatr, uchwycono dziwaczne zwierzę. Internauci zachodzą w głowę, czym jest

Szacuje się, że w Indiach żyje od 12 do 14 tysięcy lampartów, z czego rocznie około 400 osób traci tam życie wskutek ataku dzikiego kota. Dzieje się tak dlatego, iż lamparty tracą swoje naturalne siedliska przez szkodliwą działalność człowieka i regularne wycinki lasów. Mieszkańcy lasów nie mają dużego wyboru, kiedy ich terytorium ciągle ulega zmniejszeniu, dlatego ruszają w stronę miast, gdzie mają większą szansę na znalezienie pożywienia. Nagranie z ukrytej kamery jest niezbitym dowodem na to, że lamparty są dużo bliżej, niż spodziewają się tego nieświadomi ludzie.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ulicy błąkał się samotny pies. Gdy mężczyzna przeczytał, jaką notatkę miał przyczepioną do obroży, zalał się łzami
  2. 32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo
  3. Państwo weźmie się za rolników. Chcą spisać wszystkie kury, krowy, świnie
  4. Aż 700 corgi bawiło się wesoło na plaży, istny raj na ziemi. Zabawne wideo rozkłada na łopatki
  5. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?
  6. Trwa akcja na Wiśle. Maszyna z załogą wpadła do wody

Źródło: youtube.com, tvp.info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł