Para lampartów to rzadko spotykany widok
Źródło: instagram/mithun h

Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający

24 Lipca 2020

Lampart to kot średniej wielkości, długość jego ciała nie przekracza 1,5 m, wysokość dochodzi do 1 m. Czuje się dobrze zarówno w lasach tropikalnych, jednak unika spotkania z człowiekiem. Lamparty żyją samotnie, łącząc się w pary jedynie w okresie godów, dlatego szansa na uchwycenie tego dzikiego kota w towarzystwie drugiego osobnika jest naprawdę nikła, aczkolwiek istnieje! Niecodziennymi zdjęciami lampartów pochwalił się pewien wytrwały fotograf.

Lampart, znany również po nazwą pantera i leopard to zwierzę, które zachwyca swoją elegancką, cętkowaną sylwetką na dzikich terenach Afryki, Azji i Kaukazu, gdzie występuje na wolności. Mają wyjątkowo wysoko rozwinięte zmysły, a biegnąc z prędkością przekraczającą 70 km/h, dlatego wyśmienicie sprawdzają się w roli supermyśliwych. Wśród dzikich kotów są typowymi indywidualistami i samotnikami, które rzadko żyją w grupie. Jednakże, lamparty wiążą się w pary na całe życie i co niektórzy fotografowie mogą mieć naprawdę ogromne szczęście, jeśli uda im się uchwycić wspólną chwilę dzikich kotów. Mithun H, który profesjonalnie zajmuje się kręceniem programu "The Real Black Panther" na kanale National Geographic Wild dostąpił tego zaszczytu i wszedł w szeregi fotograficznej elity.

Rybnik. Nieznany sprawca otruł kocięta, wstrząsająca historia tylko dla ludzi o mocnych nerwachRybnik. Nieznany sprawca otruł kocięta, wstrząsająca historia tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

"Wieczna para", czyli ujęcie pary lampartów

Wyjątkowe zdjęcie, którym fotograf podzielił się na swoim koncie na Instagramie zatytułował "Wieczna para". Fotografia została zrobiona zimą 2019 roku w Rezerwacie Lasu Kabini, który jest jednym z najpopularniejszych miejsc do obserwacji dzikich zwierząt w Karnatace, mieszczącym się w południowo-wschodniej części Parku Narodowego Nagarahole w Indiach. Zdjęcie przedstawia dwa dorosłe lamparty - Saayę, który jest przedstawicielem czarnej pantery oraz Kleopatrę, która jest samicą lamparta plamistego. Zwierzęta połączyły się w parę przeszło cztery lata temu i od tamtej pory przemierzają wspólnie dżunglę Kabini.

- Las ożywa, gdy nonszalancko kłusują w swoim legendarnym królestwie - napisał autor pod opublikowaną fotografią dzikich kotów.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. 5 łatwych komend, których możesz nauczyć psa. Co pies powinien umieć robić?
3. Zainstalował kamerę w sypialni. Na jaw wyszło, co kot robi obok jego głowy, gdy śpi

Idealne uchwycenie zwierząt zajęło sześć dni

Zdjęcie zdobyło już ponad 70 tysięcy polubień. Tym, co zachwyca szerokie grono zainteresowanych może być głębokie spojrzenie kotów prosto w obiektyw oraz wdzięk, jakim emanują. Zdjęcia Saayi już wcześniej zdobyły ogromną popularność w mediach społecznościowych, ponieważ wielu internautów porównywało jego wygląd do Bagheery, czyli samicy pantery występującej w animacji Walta Disneya "Księga Dżungli".


- Musiałem czekać na to ujęcie sześć dni w tym samym miejscu. Słyszałem, jak pantera i Kleopatra krążą około 100 metrów dalej w gęstym poszyciu, ale nie mogłem ich zobaczyć z powodu ograniczonej widoczności - mówi 31-letni fotograf w wywiadzie dla portalu Indianexpress.com.

Na pierwszy rzut oka widać, że Mithun ma wyjątkowe umiejętności i naprawdę świetne oko do robienia zdjęć, zaś fotografia lampartów jest zachwycająca. Wspólna fotografia Saayi i Kleopatry robi piorunujące wrażenie. Mamy nadzieję, że to nie ich ostatnia wspólna fotografia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Wyświetl ten post na Instagramie.

The Eternal Couple . Saaya and Cleopatra have been courting since 4 years now and whenever they are together it’s a sight to behold. The forest comes alive as they trot nonchalantly in his fabled kingdom. Usually in the courting pairs generally it is the Male who takes charge and moves around with the female following close behind. But with this couple it was definitely Cleo who was in charge while the Panther followed. . This was shot on a surreal winter morning when a single Deer alarm led me to this breathtaking sight. . #kabini #love #leopard #nikon #wild #Natgeo #mithunhphotography #instagood #instadaily #jungle #bigcat #forest #wildlifephotography #nature #wildlife #blackpanther #melanistic #therealblackpanther #thebisonresort

Post udostępniony przez Mithun H (@mithunhphotography)

ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Uważajcie na swoje psy. Ktoś podrzuca na trawniki mięso z żyletkami
  3. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor
  4. Labrador zaczął kopać w ogródku. Kiedy właściciel zobaczył, co znalazł, zamurowało go
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków

Źródło: fakt.pl

Następny artykuł