Lampart zaczaił się na zwierzynę
Źródło: youtube/animal rescue india

Kamery nagrały wszystko. Lampart zaatakował spokojnie śpiącego psa

3 Sierpnia 2020

Lampart zakradł się pod osłoną nocy na teren posesji w poszukiwaniu pożywienia. Dziki kot zauważył smacznie śpiącego psa, który nie usłyszał, że w okolicy kręci się intruz. Lampart przystąpił do ataku, szokujące zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring.

Lampart, nazywany także lampartem plamistym, panterą czy leopardem to gatunek ssaka z rodziny kotowatych. Pod względem wielkości zajmuje czwarte miejsce w rankingu kotów świata, ustępując jedynie tygrysom, lwom i jaguarom. Jego najpowszechniejszym miejscem występowania są wilgotne, zwarte lasy i sucha sawanna, a także tereny górzyste i równiny. Na wolności można go spotkać przede wszystkim w Afryce i Azji. Lamparty są zwierzętami polującymi w nocy, które wolą naturalną zdobycz, ale jej brak zmusza je do polowania na zwierzęta hodowlane oraz domowe.

Kotka-złodziejka została złapana na gorącym uczynku. Właściciel przecierał oczy z niedowierzania, kiedy ujrzał jej drogocenny łupKotka-złodziejka została złapana na gorącym uczynku. Właściciel przecierał oczy z niedowierzania, kiedy ujrzał jej drogocenny łupCzytaj dalej

Lampart rzucił się na śpiącego psa

W wyniku ingerencji człowieka w środowisko naturalne lamparty coraz częściej zakradają się na tereny zamieszkałe przez ludzi w poszukiwaniu pożywienia. Mrożące krew w żyłach nagrania krwawych ataków lampartów na psy, krowy czy kozy można znaleźć na wielu stronach, jednak to pochodzące z monitoringu w Indiach przykuło szczególną uwagę internautów. 10-minutowy film ukazuje krok po kroku, jak dziki kot bezszelestnie przedostał się na teren prywatnej posesji, a następnie zbliżył się na odległość niecałego metra do śpiącego psiaka. Zwierzę domowe nie było świadome, że pod jego samym nosem kryje się straszliwe zagrożenie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
2. Kot i kaczka zostali najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiają razem się spędzać czas

Niestety, psy małe czy średniej wielkości pozostają bezsilne w starciu z dwa razy większym i wygłodniałym napastnikiem o ostrych kłach. Ostatnie kilka sekund tragicznego nagrania przedstawia scenę, w której lampart znienacka atakuje, a następnie dusi swoją ofiarę. Chociaż właściciele próbują ratować swojego podopiecznego, dziki kot ucieka, ciągnąc za sobą swoją ofiarą. Strata ukochanego czworonoga w tak makabrycznych okolicznościach musi być wielkim ciosem dla opiekunów, lecz nie jest rzadkością. Organizacje pro-zwierzęce nagminnie przypominają, aby mieszkańcy obszarów występowania wolno żyjących drapieżniki zabierali nocą swoich pupili do domu, aby te nie padły ofiarą polujących dzikich kotów.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie możemy wytrzymać ze śmiechu, szczeniaczek "zaatakował" bobasa. Najlepszy film, jaki dzisiaj zobaczycie
  2. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?
  3. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
  4. Zaczęła kopać w ziemi, nie chciała odejść. Kotka wykopała prawdziwy skarb
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Orangutan próbował powstrzymać buldożer niszczący jego dom. Nagle spadł na zimie. Dramatyczne nagranie
  7. Seria niebezpiecznych wydarzeń w Polsce. Wszystkie łączy jeden szczegół

Źródło: youtube.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł