Lakeland terrier przeszedł ogromną metamorfozę.
Źródło: Daily Mail Animals /Facebook

Zarośnięty lakeland terier przeszedł zdumiewającą metamorfozę. Teraz wygląda jak ósmy cud świata

23 Września 2020

Lakeland terier jest niewątpliwie wyjątkową rasą psów. Czworonogi zachwycają niesamowicie puszystą sierścią, o którą trzeba oczywiście odpowiednio dbać. Pewien nieco zarośnięty lakeland terier miał dłuższa przerwę od wizyt u psiego fryzjera. Sierść całkowicie zarosła mu oczka. Po oszałamiającej przemianie niezmienne wzbudza zachwyt. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

Lakeland terier jest jedną z tych ras psów, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Nawet niewielkie zaniedbanie może bowiem znacznie wpłynąć na dyskomfort psa, czego nie chce przecież żaden miłośnik zwierząt. Jego solidna i dość gruba sierść musi być regularnie szczotkowana i trymowana. Mogłoby się wydawać, że dbają o to raczej ci właściciele lakelandów terierów, którzy biorą udział w pokazach psów, ale jest zgoła inaczej. Częste podcinanie sierści tych piesków sprawia, że jest ona zdrowa. Efekt przemiany po wizycie u psiego fryzjera może być naprawdę piorunujący.

Właściciele zakochali się w kotce od pierwszego wejrzenia. Urodziła się z plamką w wyjątkowym kształcieWłaściciele zakochali się w kotce od pierwszego wejrzenia. Urodziła się z plamką w wyjątkowym kształcieCzytaj dalej

Lakeland terrier po wizycie u fryzjera wygląda oszałamiająco

Lakeland terrier jest niezwykle eleganckim i pogodnym psem. Jego znakiem rozpoznawczym jest niespotykana sierść o twardym włosiu i jak każdy psiak szorstkowłosy musi być regularnie strzyżony oraz czesany. Te pieski nie linieją, przez co martwą sierść trzeba usunąć mechanicznie. Tę konieczność doskonale obrazuje filmik, na którym uroczy lakeland terrier jest początkowo tak bardzo zarośnięty, że niemal nic nie widzi. W przeciwieństwie do wielu innych rozbrykanych czworonogów, piesek na nagraniu cierpliwie poddaje się niezbędnym etapom skomplikowanego podcinania jego sierści.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wnuczek oniemiał, gdy poznał pupila babci. Miesiącami myślała, że zajmuje się kotkiem, była w ogromnym błędzie
2. Gigantyczny szczur został wyciągnięty z kanalizacji. Gdy poznali prawdę, zamarli
3. Kotek za nic nie chce oddać swojego smoczka. Można się popłakać ze śmiechu

Na początku widzimy, jak psi fryzjer stopniowo goili nadmiar sierści, dzięki czemu zwierzaka łatwiej będzie wykąpać. Większość piesków nie przepada za kąpielami, ale bohater filmiku wydaje się je uwielbiać - zwłaszcza delikatny i relaksujący masaż jego pyszczka. Po wysuszeniu nadchodzi czas gruntownego strzyżenia. Fryzjer bardzo delikatnie podcina niezwykle puszystą sierść wokół oczu zwierzaka, dzięki czemu spokojny lakeland terrier może w końcu wszystko wyraźnie widzieć. Pod koniec ogromnej metamorfozy piesek przypomina małego słodkiego misia. Wygląda jak powiększona przytulanka, do której aż chciałoby się przytulić. Jak podoba wam się efekt końcowy?

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?
  2. Weszła do mieszkania i zobaczyła męża z psem. Natychmiast chwyciła za telefon, wszystko się nagrało
  3. Właściciele nie rozumieli, dlaczego suczka czeka przy dołku. Złapali się za głowy, gdy poznali powód
  4. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki
  5. Położyli kocięta przed ogromnym pitbullem. Gdy tylko je zobaczył, nie mógł się powstrzymać
  6. Jedno z najpopularniejszych turystycznych miast ogniskiem koronawirusa. Porażające wieści za granicy

źródło: Daily Mail Animals /Facebook

Następny artykuł