Zimna, ciemna piwnica to miejsce, w którym Daisy spędziła 5 lat
Źródło: facebook/diozpl

Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

30 Lipca 2020

Labrador, którego odnaleziono w jednej z wrocławskich piwnic został odebrany właścicielce przez pracowników DIOZ. W momencie interwencji pies był skrajnie niedożywiony, każda kość w jego ciele była widoczna gołym okiem. Wolontariusze pochwalili się zdjęciami niesamowitej metamorfozy psiaka.

Labrador potrafi być niesamowicie przyjaznym, kochającym i opiekuńczym zwierzęciem, które idealnie nadaje się na członka każdej rodziny. Niestety, suczka tej rasy, która została znaleziona przez pracowników Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt we Wrocławiu nigdy nie miała szansy na to, aby pokazać swoje prawdziwe oblicze. Pies mieszkał przez kilka lat w brudnej, ciemnej piwnicy i był traktowany jak intruz, aniżeli wartościowy towarzysz swojego opiekuna.

Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomocDziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomocCzytaj dalej

Labrador był w opłakanym stanie

Właścicielka znalezionego labradora nie miała w zwyczaju wypuszczać psa na spacery po ogródku, w ciągu 4 lat widziało słońce tylko sporadycznie. Suczka większość czasu spędzała w absolutnych ciemnościach, mieszkała w piwnicy jednej z kamienic przy ulicy Karczemnej we Wrocławiu. Prawna opiekunka zwierzęcia także nie przejmowała się ogólnym stanem zdrowia i samopoczuciem swojego pupila. Suczka nigdy nie była leczona, cierpiała skrajny głód, a na samym środku jej czoła widniała otwarta rana. Właścicielka na pytanie o książeczkę zdrowia psa zareagowała oburzeniem i złością, jak gdyby takie dokumenty nie były potrzebne przy opiece nad zwierzęciem. Ponadto, labrador nie miał własnego legowiska, sypiał na cienkim kawałku kartonu wprost na lodowatej podłodze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Widzisz podobny znak obok swoich drzwi? Uwaga, policja ostrzega, możesz być w poważnym niebezpieczeństwie
2. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
3. Dlaczego kot budzi cię rano i w nocy? 5 najważniejszych powodów

Suczka została przewieziona do kliniki

Pracownicy DIOZ byli przerażeni warunkami, w których piesek spędził ostatnie lata swojego nieszczęśliwego życia. Mimo oczywistych dowodów właścicielka cały czas próbowała zrobić z instruktorów głupców. Na podstawowe pytania odpowiadała wymijająco, lekceważyła ich skargi i negowała wszelkie zarzuty jawnego zaniedbania pupila. Ze względu na krytyczny stan zdrowia zwierzęcia, labradorka została odebrana nieodpowiedzialnej właścicielce i przewieziona do kliniki weterynaryjnej, gdzie została poddana szeregowi badań. Wyniki potwierdziły podejrzenia pracowników DIOZ, bardzo mało brakowało, a suczka wkrótce padłaby wskutek chronicznego niedożywienia. Zdiagnozowano u niej także zaczątki ropomacicza, dlatego w najbliższych miesiącach sunię czeka operacja usunięcia macicy.

Dzisiaj wolontariusze podzielili się aktualnymi zdjęciami psinki. Lekarze weterynarii nadali suczce nowe imię - Daisy. Wystarczyła profesjonalna opieka specjalistów i ogrom miłości, a labradorka w oka mgnieniu zaczęła wracać do formy. Z każdym dniem coraz bardziej przybiera na wadze i odzyskuje siły witalne. Po okresie rekonwalescencji zostanie rozpoczęty proces adopcyjny, aby Daisy nareszcie odnalazła dom, w którym jej nowi właściciele będą ją traktować jak oczko w głowie.

O zdarzeniu została już powiadomiona lokalna prokuratora. Właścicielce o sadystycznych skłonnościach może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ ZDJĘCIA PRZED I PO:

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorsze informacje. Niestety nie żyje, śmierć przyszła niespodziewanie
  2. Zdjęcie podzieliło internautów. Kot idzie w górę czy w dół?
  3. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Malutki delfin został porzucony przez matkę. Tragedii nie udało się uniknąć
  6. Właściciel prześladował swojego pupila. Ciężko uwierzyć, do czego się posunął
  7. Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Źródło: facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł