Labrador i chłopiec
Źródło: youtube/HoyCorrientes

Chłopiec z zespołem Downa czuł się smutny, bo nie miał przyjaciół. Wtedy w jego życiu zjawia się niezwykły labrador

25 Listopada 2020

Labrador, który niedawno został zaadoptowany przez rodzinę w Buenos Aires, dostrzegł, że tuż przed domem przesiaduje jego 5-letni opiekun. Dziecko urodziło się z zespołem Downa i cierpiało z powodu niemożności nawiązania kontaktów z rówieśnikami. Dzieci nie potrafiły go zaakceptować takim, jakim był, dlatego czuł się bardzo samotny. Czworonóg postanowił mu udowodnić, że każda istota, niezależnie od tego, z czym się zmaga, zasługuje na prawdziwą przyjaźń.

Labrador o imieniu Himalaya stał się psem, który w jednej chwili odmienił życie pewnego chłopca, który dotąd nie wierzył w przyjaźń. Dziecko nie miało szczęścia w nawiązywaniu bliskich relacji i myślało, że nikt nie chce mieć z nim nic wspólnego.

Tragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono ciało 48-latka pozbawione głowy i ręki, posesji pilnował amstaffTragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono ciało 48-latka pozbawione głowy i ręki, posesji pilnował amstaffCzytaj dalej

Przyjazny labrador chciał pocieszyć chłopca

W Buenos Aires na świat przyszedł Hernan Vegaas, który urodził się z wrodzoną wadą genetyczną spowodowaną obecnością dodatkowego chromosomu. Nieuleczalna choroba znacząco utrudniała chłopcu zawieranie znajomości z dziećmi w jego wieku. Chociaż miał już pięć lat, wciąż nie potrafił zrozumieć, dlaczego przez ten czas nikt nie chciał zostać jego przyjacielem.

Chłopiec z zespołem Downa z każdym dniem stawał się coraz bardziej wycofany i nieśmiały w stosunku do ludzi. Podczas kontaktów międzyludzkich odwracał wzrok i bał się okazać innym swoją sympatię. Jedyną osobą, której w pełni ufał, była jego mama, ale czuł, że jego świat nie może ograniczać się wyłącznie do niej. Chciał w końcu poznać, co to znaczy mieć bratnią duszę.

Mama chłopca postanowiła zrobić mu niespodziankę, dlatego zaadoptowała psa rasy labrador. Wiedziała, że te zwierzaki są znane z naturalnych predyspozycji do zawierania bliskich więzi z najmłodszymi członkami rodziny. Kobieta wierzyła, że dzięki pupilowi Hernan w końcu otworzy się na świat, a na jego buzi wreszcie zagości uśmiech.

Pewnego dnia mama 5-latka postanowiła udokumentować chwilę, podczas której pies i syn bardzo się do siebie zbliżyli. Nagrała moment, gdy labrador zbliżył się do malucha i próbując okazać mu swoje zainteresowanie, wyciąga do niego łapę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kamera nagrała, jak kobieta wyrzuca z auta niepełnosprawnego psa. Jego reakcja wywołuje strumień łez
2. 5-letnia Łucja została bohaterką. Szła polną drogą, gdy nagle jej uwagę przykuło coś zupełnie niespotykanego
3. Dlaczego pies się trzęsie? Powodem może być nie tylko strach

Nagranie, które rozgrzało miliony serc

Oglądając opublikowane wideo, możemy zauważyć, że początkowo chłopiec wydaje się mieć pewne opory, gdy Himalaya rusza w jego kierunku. Nie przepada za kontaktem fizycznym, dlatego odtrąca psiaka i odsuwa się do tyłu. Labrador się jednak nie przejmuje. Rozumie, że początki mogą być ciężkie, dlatego próbuje ponownie zaprzyjaźnić się z małym Hernanem.

Po chwili znowu przysuwa się do chłopca i wyciąga ku niemu łapy, trąca go nosem i zachęca do wspólnej zabawy. Ich próby odnalezienia wspólnego języka są niewyobrażalnie słodkie.

Z czasem Hernan zaczyna rozumieć, że Himalaya pragnie zostać przyjacielem, którego nigdy wcześniej nie miał. Zwieńczeniem prób zostania kumplami jest położenie łapki na ramieniu chłopca przez cierpliwego zwierzaka. W tej chwili pies i syn wyglądają tak, jakby przysięgali sobie, że zawsze będą stać u swojego boku.

Nagranie dokumentujące relacje chłopca i czworonoga bije rekordy popularności i mimo upływu lat wciąż jest masowo udostępniane na mediach społecznościowych. Nie ma w tym nic zadziwiającego, w końcu tak wzruszające sceny przyjaźni nie zdarzają się codziennie.

Co myślicie o adopcji zwierzaków przez rodziny dzieci z wrodzonymi wadami i niepełnosprawnościami? Czy obecność pupila może być dla nich skuteczną formą terapii?

Przygarnięcie psa trudniejsze od adopcji dziecka? Nie musi tak być, oto kluczowe wskazówki udanej adopcji zwierzakaPrzygarnięcie psa trudniejsze od adopcji dziecka? Nie musi tak być, oto kluczowe wskazówki udanej adopcji zwierzakaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  2. Górale są wściekli. Zrozpaczeni powiedzieli wszystko, uderzyli w rząd
  3. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  4. Przygarnięcie psa trudniejsze od adopcji dziecka? Nie musi tak być, oto kluczowe wskazówki udanej adopcji zwierzaka
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Innowacyjny smartfon od Oppo zachwyca zwijanym ekranem. Niestety, są też złe wieści

źródło: pozyteczna.pl

Następny artykuł