chłopiec i labrador
Źródło: youtube.com/ Stephen Messenger - Angela Brandt

Chory chłopiec od zawsze bał się psów. Labrador pomógł mu przełamać strach

18 Sierpnia 2020

Labradory to psy, które słyną z łagodnego usposobienia. Choć to aktywne zwierzęta, które uwielbiają zabawę z człowiekiem, często wiedzą, kiedy powinny zachować spokój i wykazać się cierpliwością wobec człowieka o konkretnych potrzebach. Często pracują jako psy towarzyszące osobom chorym lub niepełnosprawnym. Patrząc na spokój, z jakim ten czworonóg pozwala autystycznemu chłopcu oswoić się z kontaktem z nim, łatwo zrozumieć czemu tak jest.

Labrador leżał spokojnie, sądząc po jego mokrej sierści, odpoczywając po kąpieli w morzu. Ta rasa szczególnie lubi zabawy w wodzie. Początkowo wykorzystywano je w trakcie polowań na ptaki wodne. Psy miały przynieść swojemu właścicielowi ustrzeloną zwierzynę, lub wypłoszyć ją z zarośli, w których ukrywa się w ciągu dnia. Często też "zatrudniano" je do pracy na kutrach rybackich. Tam przydawała się ich inteligencja oraz chęć aportowania przedmiotów. Jej nazwa pochodzi od kanadyjskiego półwyspu Labrador, jednak jak ustalono, pochodzi ona raczej z Nowej Fundlandii.

Próbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planemPróbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planemCzytaj dalej

Labradory są idealnymi towarzyszami osób chorych

Z psem na plaże udała się rodzina oraz znajomi, których syn od zawsze bał się psów. Chłopiec ma zaburzenia ze spektrum autyzmu. To stosunkowo rzadkie defekty o podłożu genetycznym, upośledzającą między innymi umiejętność rozumienia emocji innych, czy przekazywanych przez nich treści niewerbalnych, na przykład dotyczących ich samopoczucia. Osoby dotknięte nimi bardzo często boją się zmian i nie tolerują nowych doświadczeń. Jeśli udaje im się przełamać swój lęk lub nawyk stanowi to duży sukces oraz powód do radości, świadczy o postępach w walce z ograniczeniami z jakimi wiąże się ich niepełnosprawność. Nic więc dziwnego, że gdy udało mu się dotknąć zwierzaka, którego wcześniej panicznie się bał, jego rodzina zareagowała tak entuzjastycznie.

DZISIAJ GRZEJE:1. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli
2. Myśleli, że znaleźli szczeniaki labradora. Prawda okazała się ogromnym zaskoczeniem, nie wierzyli

Labrador leżał spokojnie

Labrador pozwalał chłopcu stopniowo przyzwyczaić się do wizji dotykania psa, który nie stanowi dla niego zagrożenia. Na początku dziecko decydowało się jedynie na bardzo szybkie dotknięcia lub muśnięcia sierści zwierzaka. Czworonóg przez cały czas leżał spokojnie, czekając, co on zrobi. Na szczęście on też miał wiele szacunku dla potrzeb zwierzaka. Nie wykonywał zbyt gwałtownych ruchów, nie łapał go za ogon ani uszy. Matka zachęcała chłopca, by ten nie ustawał w swoich wysiłkach. Stopniowo udawało mu się coraz dłużej dotykać grzbietu pupila. W końcu udało mu się przełamać swój lęk i pogłaskać go po grzbiecie. Dla kogoś, kto całe życie bał się tych zwierząt i generalnie nie zmienia swoich przyzwyczajeń, nawiązanie kontaktu z labradorem stanowi ogromny sukces.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Chłopiec i labradorChłopiec i labrador
wamiz.co.uk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży pies w jednej chwili skoczył w kierunku dziecka. Sekundy później babcia musiała zareagować, wszystko się nagrało
  2. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku
  3. Zaopiekowali się bardzo wychudzonym husky. Kiedy poczuł się lepiej, zmienił się nie do poznania
  4. Malutkie kotki prawie zostały sierotami. Niebywałe, co dla nich zrobił owczarek niemiecki
  5. Czy można spać z psem w łóżku? Właściciele zwierzaków nie ucieszą się z tych słów
  6. Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonych

Źródło: wamiz.co.uk

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł