piesek biedny
Źródło: Facebook/Helen Woodward Animal Center

Zgodzili się na usunięcie labradorowi oczu. Później zrobili niewybaczalną rzecz

13 Stycznia 2021

Labrador o imieniu Louis przeszedł w swoim życiu bardzo dużo. Pies poważnie zachorował, a właściciele nie chcieli zainwestować w jego leczenie. Kiedy zobaczyli, że zwierzak potrzebuje specjalnej opieki, zdecydowali się oddać go do schroniska! Niewidomy pies pilnie szuka nowego domu.

Pies w typie labradora i owczarka niemieckiego poważnie zachorował. Właściciele udali się z nim do weterynarza, jednak na miejscu nie usłyszeli pozytywnych wiadomości. Louis zmagał się z infekcją oczu, a jej wyleczenie było bardzo kosztowne. Lekarz przedstawił opiekunom dwa rozwiązania tej sytuacji, albo zgodzą się na kosztowne leczenie, albo psu należy usunąć oczy. Jak podaje magazyn "People", opiekunowie wybrali drugą opcję.

Pies stracił wzrok

Weterynarz wykonał zabieg, pozbawiając psa wzroku. Louis wrócił do domu, gdzie musiał na nowo się wszystkiego nauczyć. Pies często wpadał na różne rzeczy, w końcu nie wiedział, co gdzie jest postawione. Opieka nad zwierzęciem była wymagająca, jednak nie niemożliwa. Louis potrzebował jedynie uwagi.

Widząc jak dużo uwagi potrzebuje zwierzak, właściciele zdecydowali się oddać go do schroniska! Nie chcieli zajmować się schorowanym psem, chociaż sami przyczynili się do jego kalectwa. Rodzina nie poprosiła o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie zwierzaka, nie poinformowała nikogo o problemie. Źle zadecydowała, a później skazała zwierzaka na życie w boksie!

Pod koniec grudnia, 3-letni Louis trafił do organizacji Helen Woodward Animal Center w Rancho Santa Fe w Kalifornii. Pracownicy nie mogli uwierzyć w jego historię, w okrutne zachowanie jego byłych już właścicieli.

Nastolatek wyrwał mu z rąk królika i zrzucił z mostu. Bezdomny nie wahał się ani chwili, nie mógł liczyć na niczyją pomocNastolatek wyrwał mu z rąk królika i zrzucił z mostu. Bezdomny nie wahał się ani chwili, nie mógł liczyć na niczyją pomocCzytaj dalej

Nowy dom dla Louisa

Labrador trafił do domu zastępczego. Pomimo tragedii jaka go spotkała, pies nadal ufa ludziom i pragnie być przy nich. Organizacja szuka dla niego stałego domu, osób, które pokochają czworonoga pomimo jego niedoskonałości. Niewidomy labrador ma jeszcze problemy z chodzeniem. Wkrótce po usunięciu oczu pies miał wypadek samochodowy.

Organizacja zapewnia wsparcie nowym właścicielom. Osoby, które zdecydują się na adopcję labradora otrzymają pomoc behawioralną i karmę na początek.

Zobacz zdjęcie:

Następny artykuł