Labrador prosi o wybaczenie
Źródło: youtube/rumble viral

Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?

12 Sierpnia 2020

Labrador o imieniu Ettore zrobił coś bardzo złego. Właściciel obraził się na swojego zwierzaka i nie chciał z nim rozmawiać. Skruszony psiak postanowił błagać go o wybaczenie. Wszystko zostało nagrane na poruszającym wideo.

Labrador zaskoczył właściciela swoją wyjątkową reakcją. Zwierzak wstydził się, że zranił uczucia opiekuna i prosił go o przebaczenie! Aż trudno uwierzyć, że zwierzęta są na tyle inteligentne, aby odczuwać złożone stany emocjonalne, których doświadczają ludzie. Czy to jednak prawda, że zwierzęta rzeczywiście odczuwają poczucie winy, a może to wszystko jest tylko wyćwiczonym kłamstwem?

Niemowlę po raz pierwszy spotkało się z małym buldogiem. Reakcja powała na łopatkiNiemowlę po raz pierwszy spotkało się z małym buldogiem. Reakcja powała na łopatkiCzytaj dalej

Labrador przepraszał swojego pana

Anthony Federica Granai na co dzień mieszka we Włoszech wraz ze swoim psiakiem rasy labrador o imieniu Ettore. Pewnego razu jego pupil poważnie coś przeskrobał, co zdenerwowało jego właściciela. Mężczyzna postanowił zaprezentować przed światem nagranie, które pokazuje, jak czworonóg próbuje ze wszystkich sił przeprosić go za popełniony błąd. Na pierwszy rzut oczywistym jest, że psiak jest przepełniony poczuciem winy. Jego wzrok wyraża wiele emocji, jak gdyby dręczyły go wyrzuty sumienia po tym, jak zachował się w niemiły sposób w stosunku do swojego pana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Pies „ratujący” swoją właścicielkę. Najlepsze, co dziś zobaczysz, dobry humor gwarantowany do końca dnia

Na wideo widać, że biszkoptowy labrador wskakuje bliżej Anthony'ego i opiera czoło o jego klatkę piersiową, prosząc o wybaczenie. To jednak nie jest takie proste, właściciel postanawia się upewnić, że pies rozumie w czym polega problem. Labrador decyduje się przyjąć inną strategię, dlatego stawia wszystko na jedną kartę i przytula się do swojego pana. Anthony nie jest w stanie oprzeć się urokowi swojego pupila, więc w końcu ogłasza, że nie jest już dłużej zły i wszystko wróciło do normy.

Przepraszający wzrok psiaka to tylko gra aktorska?

Co interesujące, naukowcy i behawioryści zwierzęcy nie zgadzają się z opinią jakoby zwierzęta potrafiły odczuwać wyrzuty sumienia. Zdaniem weterynarz Susan Hazel fakt, że pies wygląda jakby zrobił coś złego, po tym jak poważnie nabroił, mówi przede wszystkim o relacji właściciela z czworonogiem niż o rzeczywistej umiejętności zwierzęcia do odczuwania skruchy czy poczucia winy.

- Psy okazują uległość, a my interpretujemy to jako skruchę. Doskonale też reagują na mowę ciała właściciela. Psy są prawdziwymi geniuszami w odczytywaniu naszych intencji - ocenia Susan Hazel w swoich badaniach.

Naukowcy obnażają brutalną prawdę, która może zawieść wielu miłośników zwierząt: niegrzeczny czworonóg wcale nie czuje żalu po wydrapaniu dziury w ścianie czy obgryzieniu nogi od stołu, a jego maślane oczy to mechanizm obronny, który został wypracowany tysiące lat temu, kiedy psy zostały udomowione przez człowieka.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?
  3. Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli
  4. Kot poważnie ucierpiał w wypadku. Niesamowite, co stało się potem z rannym mruczkiem
  5. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się
  6. Obostrzenia po powrocie z wakacji? Rzecznik MZ zabiera głos

Źródło: youtube, focus.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł