labrador
Źródło: facebook.com/Pet Portraits By Hercule

Narysował labradora dla żartu, sprzedał dzieło za tysiąc złotych. Uruchomił falę pomocy, niewiarygodne, co stało się dalej

1 Listopada 2020

Labrador narysowany przez mężczyznę, który nie zajmuje się zawodowo sztuką, osiągnął zawrotną cenę tysiąca złotych. Jak widać na powyższym zdjęciu, zabawny portret jego psa nie zachwyciłby krytyków sztuki. Mimo to jego dzieło wywołało prawdziwą burzę i stanowiło początek serii obrazów. Cały dochód z jej sprzedaży artysta przeznaczył na pomoc innym.

Portret labradora powstał we wrześniu tego roku. Stanowił początek pięknej kariery. Mężczyzna udostępnił go w internecie w ramach żartu. Zdjęcie obrazu podpisał słowami "Cena wywoławcza: 299 funtów" (około 1,5 tysiąca złotych). Nie spodziewał się, że ktoś weźmie jego ofertę na poważnie. Był w szoku, gdy zgłosiło się do niego aż 7 chętnych, którzy chcieli nabyć dzieło sztuki za tę kwotę. Coraz więcej osób pisało do niego, prosząc, by narysował także ich pupili. Mimo że całe zdarzenie zaczęło się od żartu, zmieniło się w akcję charytatywną, która na pomoc bezdomnym zebrała prawie 200 tysięcy złotych.

Wrocław. Pyszczek psa Wrocław. Pyszczek psa "wybuchł", właściciel nie leczył zwierzaka od lat. Ratownicy nie mieli wyboru, cierpienie było przeolbrzymieCzytaj dalej

Labrador narysowany przez mężczyznę wywołał poruszenie

Niektóre rysunki czy obrazy podobają nam się, mimo że mamy świadomość, że nie zachwyciłyby krytyków sztuki ani nie zawisły w galeriach. Nie to z resztą było celem autora. Narysował on psa, by zachęcić swojego 6-letniego synka do stworzenia pocztówki dla krewnych. Nira, bo tak nazywał się czarny labrador, pozowała bardzo grzecznie. Autor rysunku, do tego momentu ostatni kontakt z malowaniem miał na zajęciach plastycznych w podstawówce. 38-letniego Phil Heckels z Wielkiej Brytanii był jednak zachwycony swoim dziełem.

Nie czuł się jednak komfortowo ze sprzedażą portretu. Oferty wprawiły go niemałe zakłopotanie. Mężczyzna na co dzień zajmuje się handlem nieruchomościami. Ostatecznie wpadł jednak na pewien pomysł. Postanowił wykorzystać swój nowoodkryty talent w słusznej sprawie.

Zamiast inkasować pokaźne sumy oferowane mu przez nabywców jego dzieł, zachęcał ich do wpłacanie kwot na fundację zajmującą się pomocą osobom dotkniętym kryzysem bezdomność. Jego rodzina od lat wspierała tą organizację, jej wybór był więc dla niego naturalny.

Jego zdaniem, rysunki powinny przede wszystkim być zabawne. Tworząc obraz, sam świetnie się bawi. Trzeba przyznać, że w każdej kolejnej pracy jego pomysły, jak i wykonanie projektu staje się coraz lepsze. Początkowo jego rysunki wyglądały bardzo dziecinnie. Obecnie przypominają prace wprawnego karykaturzysty, który uwypukla unikalne cechy czworonogów.

Jako że pracuje na pełen etat, nie zawsze ma czas na terminową realizację wszystkich zamówień. Nabywcy czasem muszą nawet czekać w kolejce na swoją kolej. W swojej artystycznej karierze mężczyzna posługuje się pseudonimem Hercule Van Wolfwinkle, tak podpisuje wszystkie dzieła.

DZISIAJ GRZEJE:1. Qczaj był tak zajęty treningiem, że nie zauważył, co robi jego kot. Grażynka wymiata
2.Tylko dla osób o mocnych nerwach: skandaliczne sekrety pracy przy zbiorze truskawek w Niemczech
3. Wrocław. Pyszczek psa "wybuchł", właściciel nie leczył zwierzaka od lat. Ratownicy nie mieli wyboru, cierpienie było przeolbrzymie

Rysunek labradora dał początek pięknej inicjatywie

Mężczyzna założył na Facebooku stronę, na której udostępnia swoje prace. Każda z nich zestawiona jest ze zdjęciem, które otrzymał od klienta. Odwiedzające ją osoby mogą porównać psiego modela z artystyczną wizją Herkulesa. W niektórych wypadkach łatwo jest rozpoznać uwiecznionego na rysunku zwierzaka, w innych artysta puszcza wodze fantazji.

Do tej pory stworzył ponad 220 portretów. Na obraz przedstawiający pupila wciąż czeka prawie 1000 osób. Na koncie założonej przez niego zbiórki znajduje się obecnie prawie 40 tysięcy funtów, czyli ponad 180 tysięcy złotych. Mężczyzna odczuwa ogromną satysfakcję z tego co robi.

– Dla mnie jest to źródło radości i światła w czasach, kiedy mamy ku temu niezbyt wiele powodów. Gdybym miał spędzić nad tym resztę życia, umarłbym jako szczęśliwy człowiek – podsumował swoją działalność Phil Heckels.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Qczaj był tak zajęty treningiem, że nie zauważył, co robi jego kot. Grażynka wymiataQczaj był tak zajęty treningiem, że nie zauważył, co robi jego kot. Grażynka wymiataCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Kot sfinks. Nie ma futra, za to ma wielkie serce
  4. Wyszło na jaw. Po 4 latach u owczarka odkryto chipa, ale tożsamość opiekuna wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Kot rosyjski niebieski – pieszczoch z dalekiej Rosji
  6. Topowe produkty w Rossmann za grosze. Sklep wyprzedaje swoje hity. Klienci mają powody do radości
  7. Delektujesz się kawą zaraz po przebudzeniu? Błąd, wystarczy pić ją o innej porze dania, a od razu poczujesz niesamowite efekty

Źródło: dobrewiadomości.net

Następny artykuł