łabędź w wodzie
Źródło: pixabay.com/258817

Lubuskie: znaleziono zwłoki łabędzi, prawdopodobnie "przeszkadzały" w nielegalnym połowie ryb. Policja szuka sprawców

13 Września 2020

Łabędzie znaleziono w lesie, ponad kilometr od jeziora. Spacerujący po lesie mężczyzna znalazł ich poćwiartowane ciała. Zwłoki należały prawdopodobnie do aż 9 ptaków. Wszystko wskazuje na to, że zdarzenie odpowiadają kłusownicy. Obrażenia jakich doznały zwierzęta wskazują na fakt użycia noża lub maczety nie zębów lub pazurów.

Łabędzie miały przeszkadzać im w nielegalnym połowie ryb. Ptaki niszczą rozstawiane sieci oraz pułapki, w które przestępcy łapią zwierzęta. Choć na razie brak szczegółów wiadomo, że zwierzęta zamordowano ze szczególnym okrucieństwem. Części z nich ucięto skrzydła i głowy, inne całkowicie rozczłonkowano.Istnieje duże prawdopodobieństwo, że napastnicy najpierw złapali je i przenieśli kilometr od zbiornika wodnego, by chwilę później zamordować je w brutalny sposób.

Łabędzie zamordowano ze szczególnym okrucieństwem

Policja bada okoliczności sprawy. Na razie nie przesądza tego, że potencjalnym motywem miały być nielegalne połowy, w których łabędzie przeszkadzały. Jeśli jednak okaże się to prawdą sprawcom grozić będzie nie tylko 5 lat więzienia za morderstwo na zwierzęciu ze szczególnym okrucieństwem, lecz także wysokie grzywny.

- Trwają czynności. Funkcjonariusze zbierają materiał dowodowy. Na razie nie wiadomo, co spowodowało śmierć łabędzi - powiedziała w rozmowie z Polsat News st. sierż. Agata Towpik z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Co powiedziałby Twój pies, gdyby potrafił mówić? Oto wideo, które poruszy każdego opiekuna zwierząt
2. Pies podczas pogrzebu nie chciał odejść od trumny swojego pana. Po ceremonii zrobił rzecz, która powaliła wszystkich na kolana

Łabędzie są objęte ścisłą ochroną

Łabędzie są w Polsce gatunkiem chronionym. Choć kiedyś występowały dość powszechnie na terenie całego kraju, obecnie ich populacja stale się zmniejsza. Odpowiadają za to głównie ludzie, choć w niektórych wypadkach łabędzie przegrywają rywalizację o tereny oraz pożywienie z innymi gatunkami. Odżywiają się głównie roślinami, jednak dodatek do ich diety stanowią małże, ślimaki i larwy owadów. Jako, że stanowiące dla nich przysmak skorupiaki żyją jedynie w bardzo czystych akwenach łabędzie często są zmuszone przenosić się ze swoich terenów żerowych. Nie pomaga także fakt, że ludzie karmią te dostojne zwierzęta chlebem. Odżywianie się nim wiąże się dla nich z wieloma problemami, takimi jak anielskie skrzydła.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy
   2. Brakuje jeszcze kilku tysięcy złotych, a zostały ostatnie godziny. Ratujmy Truflę
   3. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
   4. Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynku
   5. Owczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideo
   6. Mieli nadzieję do końca, niestety. Nie żyje, czarny scenariusz się spełnił

źródło: rp.pl

Następny artykuł