łabędź przy gnieździe
Źródło: facebook.com/Michael James Mason (18 czerwca o 14:18)

Nastolatkowie zniszczyli gniazdo łabędzia, w którym były jaja. Piękny ptak załamał się, nie wytrzymał tragedii

30 Czerwca 2020

Łabędź, którego gniazdo zostało zaatakowane przez grupę młodzieży obserwowany był przez grupę lokalnych ornitologów. Historia, której byli świadkami porusza swoim tragicznym finałem i szokuje skalą okrucieństwa do jakiego zdolni są ludzie. Co się stało?

Łabędzie gniazdo znajdowało się na brzegu kanału Manchester w angielskim mieście Bolton. Sprawę relacjonowały lokalne media oraz ornitolodzy na grupie na Facebooku "All about Balton". Mieszkańcy sądzą, że zniszczenie gniazda przez grupę nastolatków około 20 maja doprowadziło w konsekwencji do kolejnej tragedii. Sprawę badają także lokalne organizacje zajmujące się ochroną zwierząt oraz działaniami na rzecz ich etycznego traktowania.

Najsłynniejszy cyrk na świecie zbankrutował. Tysiące ludzi zostało zwolnionychNajsłynniejszy cyrk na świecie zbankrutował. Tysiące ludzi zostało zwolnionychCzytaj dalej

Łabędź zmarł z powodu złamanego serca

Przez prawdopodobnie młodzież zniszczone zostały 3 z 6 jaj ptaka. Lokalni ornitolodzy donoszą, że samica była wstrząśnięta utratą potomstwa, samiec zaś od tej pory nie wrócił do gniazda. Łabędzie łączą się w pary, których związki są zwykle długotrwałe. Utrata partnera oraz potomstwa musiała być dla niej dużym ciosem. Po tygodniu okazało się, że tylko jedno z jaj pozostało nienaruszone. Niedługo później w gnieździe znaleziono martwą samicę. Zdaniem specjalistów ciężko określić bezpośrednią przyczynę zgonu ptaka. Część obwinia za to ogromny stres jakiego musiał doświadczać, inni mówią otwarcie, że ptak padł przez złamane serce. Wiele zdaje się przemawiać za tą tezą. Utrata partnera i potomstwa musiała stanowić wielki cios, po którym skore do przywiązania łabędzie mogłyby się nie podnieść.

- Czuję, że będę płakał, ponieważ obserwowałem ptaki przez 12 tygodni - napisał Michael James Mason na grupie publicznej na Facebooku "All About Bolton", gdzie pokazał zdjęcia łabędzi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę zbliżyło się do rottweilera. Rodzice nagrali wszystko

2. Nagle usłyszała krzyk męża z łazienki. Natychmiast weszła, ale widok przerósł jej najśmielsze oczekiwania

Jeden z lokalnych ornitologów relacjonując przebieg zdarzeń na facebooku twierdzi, że dwa z pozostały jaj zostały zniszczone przez psy i kaczki mieszkające na okolicznych wrzosowiskach. Obserwował on łabędzią parę, a później samą samicę przez 12 tygodni.

Łabędzie to ptaki prawnie chronione

W Wielkiej Brytanii krzywdzenie łabędzi oraz ich gniazd i siedlisk jest zabronione. Chroni je ustawa Wildlife and Countryside Act z 1981, każdemu kto skrzywdzi ptaka grozi kara do 5000 funtów grzywny. Królewskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt, organizacja charytatywna, bada sprawę i prosi o informację, które mogły by doprowadzić do ujęcia sprawców. Apeluje także o zgłaszanie każdego przypadku okrucieństwa wobec dzikich zwierząt właściwym organom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródło: lanc.live

Następny artykuł