Łabędź
Źródło: facebook/eko straż

Piękny łabędź dwukrotnie trafił do kliniki. Pechowiec znów zabłądził i potrzebuje pomocy

17 Lipca 2020

Łabędź w ciągu kilku ostatnich miesięcy już drugi raz trafił do kliniki weterynaryjnej. Biały ptak nie miał tym razem szczęścia, ekostraż znalazła go półprzytomnego. Łabędź jest bardzo osłabiony, ale pracownicy klinki wierzą, że uda im się uratować zwierzę. Można też pomóc finansowo. Liczy się każda złotówka.

Łabędź miał prawdziwego pecha. Już kolejny raz trafił pod opiekę specjalistów, jednak tym razem jest bardzo osłabiony. Za pierwszym razem piękny ptak siedział na jezdni w centrum Wrocławia! Miał być nawet agresywny, przez co strażnicy pilnowali zwierzęcia do przyjazdu weterynarza. Teraz zadomowił się w ogrodzie w innej części miasta. Znaleziono go półprzytomnego.

Polski komik zainicjował i sfinansował koci szpitalik. BrawoPolski komik zainicjował i sfinansował koci szpitalik. BrawoCzytaj dalej

Łabędź potrzebuje pomocy

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy trafił do nas po raz 2, bo zdarza mu się słabo ogarniać rzeczywistość i swoje życie? Ten nieśmiały młody łabędź jest bardzo chudy i silnie osłabiony. Czeka go kilka dożylnych kroplówek i wiele dni porządnego podkarmiania. Będzie dobrze - pomożemy mu się ogarnąć? - czytamy na Facebooku ekostraży.

Łabędzie w mieście można spotkać przy zbiornikach wodnych czy oczywiście na plażach. Należy pamiętać, aby nie dokarmiać ich chlebem, który bardzo szkodzi ptakom. Zwłaszcza spleśniały chleb może wywołać u nich schorzenia układu pokarmowego, biegunkę, a nawet kwasicę. Co zatem jedzą łabędzie? Możemy karmić je zbożem, gotowanymi warzywami bez soli, drobno pokrojonymi. Nie należy zostawiać górek z pokarmem dla ptaków. Istnieje prawdopodobieństwo, że jedzenie spleśnienie i zwierzęta pochorują się.

Łabędziowi można pomóc finansowo poprzez zbiórkę na FB czy Ekostraż. Wszystkie szczegóły pod zdjęciami ślicznego ptaka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Unieważnili uchwałę "anty-LGBT". Miażdżący wyrok sądu. Po raz pierwszy w Polsce
  3. Mężczyzna trzymał 16 psów bez stałego dostępu do jedzenia i wody. Część z nich była na poskręcanych łańcuchach
  4. W schronisku w Radysach odkryto kolejne zwłoki zwierząt. Były zakopane w ziemi, porażające szczegóły
  5. Czemu psy żyją krócej niż ludzie? Weterynarz dzieli się wzruszającą odpowiedzią, której udzieliło mu dziecko
  6. Chcą w Polsce zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Za wschodnią granicą podjęto niepokojącą decyzję

Źródło: ekostraż

Następny artykuł