Właściciel wpuszczał kury do domu
Źródło: pexels/brett jordan

Tarnów. Wpuszczał kury i koguty do domu, ubierał im pieluszki. Mężczyzna stanął przed Sądem

23 Lipca 2020

Kury, które mieszkaniec Tarnowa hodował na swojej posesji mogły liczyć na niebywały luksusy. Mężczyzna je rozpieszczał i traktował na równi ze zwierzętami domowymi. Sąsiedzi zaprotestowali, teraz pora na to, aby sąd rozstrzygnął spór.

Kury domowe to ptaki, które od tysięcy lat są powszechnie hodowane w każdym zakątku świata. Kury od wieków biegały wolno po pastwiskach w obrębie gospodarstwa, gdzie same znajdywały sobie źródło pożywienia. Współcześnie nie występują w środowisku naturalnym. Mają ogromną wartość ekonomiczną, dlatego to właśnie ten gatunek ptaków jest najczęściej hodowany i spożywany przez człowieka. Choć przez jednych kury są postrzegane jedynie jako smaczna potrawa na talerzu, inni potrafią traktować je z miłością i troską niczym domowych pupili.

Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostałPokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostałCzytaj dalej

Właściciel trzymał kury w mieszkaniu

Mieszkańcy Tarnowa od dłuższego czasu narzekali na swojego sąsiada i jego uciążliwe zwierzaki, przez które nie mogli spokojnie spać. Każdego poranka na osiedlu bloków mieszkalnych rozbrzmiewały odgłosy donośnego piania trzech kur i dwóch kogutów. Dźwięki dochodziły z pobliskiej posesji. Do tarnowskiej Straży Miejskiej zaczęły napływać skargi sąsiadów, którzy nie potrafili dłużej znosić porannego hałasu. Straż Miejska zareagowała, powołując się na lokalny regulamin utrzymania czystości i porządku, który kategorycznie zabrania utrzymywania zwierząt gospodarskich na terenie miasta. Właściciel ptaków był innego zdania.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
2. Szczęśliwy finał dla jednej z suczek z Radys. Znalazła kochający dom, choć adopcja była wymagająca
3. Labrador czekał cały tydzień na pana przed szpitalem. Nie wiedział, że już nigdy nie wróci

Kury były traktowane jak pupile

Właściciel kur nie zgadzał się na to, żeby traktować jego kury jak zwykłe zwierzęta gospodarskie. Powoływał się na argument, iż łączy go z nimi dużo silniejsza więź. Mężczyzna tłumaczył, że zwierzęta były wpuszczane do domu, ubierane w pieluszki i spędzały z nim każdą wolną chwilę na oglądaniu telewizji. Niestety, spór sąsiadów nie został rozwiązany pokojowo, ponieważ mężczyzna nie wyrażał chęci na wprowadzenie jakichkolwiek zmian w sposobie hodowli ptaków. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego, który w lutym 2020 roku podtrzymał ważność zapisu w regulaminie, orzekając, że kur nie można traktować tak samo jak tradycyjnych zwierząt domowych, takich jak pies czy kot.

- Nie można wykluczyć tego, że za kilka czy kilkanaście lat w Polsce, jak w niektórych krajach jak np. azjatyckich, takie kury ozdobne będą traktowane na równi np. z papugami. Będą przetrzymywane w domach, będą tak traktowane i znajdzie to odpowiedni wyraz w legislacji. Natomiast powiedzmy sobie to jasno, na chwilę obecną zarówno w ujęciu prawnym, jak i potocznym, społecznym, kura nie jest zwierzęciem domowym, takim jak kot, pies, chomik czy też papużka – podkreślił Sędzia Tomasz Kozioł z Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Właściciel kur z ulicy Klikowskiej został ukarany naganą, a mieszkańcy osiedla w Tarnowie znów mogli smacznie spać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  3. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe
  4. Kradli i sprzedawali psy na mięso. Spotkała ich surowa kara
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Rodzina spała na dziedzińcu. Stado małp wtargnęło do środka, wydarzyła się tragedia
  7. Niepokojące wieści z południa Polski. Grał na weselu. Miał koronawirusa. Sytuacja jest poważna

Źródło: eska.pl

Następny artykuł