otoz
Źródło: facebook/otoz animals

Dramat kundelków wciąż trwa. Minusowe temperatury nie przekonują właścicieli do zabrania zwierząt do domów

11 Lutego 2021

Podwórkowe kundelki wciąż żyją na krótkich łańcuchach czy sznurkach, przywiązane do budy. Ich dramat trwa przez cały rok, choć teraz pogoda wyraźnie daje znać, że psy nie powinny mieszkać na zewnątrz. Właściciele nic sobie nie robią z minusowych temperatur i pozostawiają zwierzaki na pastwę losu.

Minus 10 stopni na zewnątrz. Dokładnie tyle pokazuje nasz termometr w chwili pisania tego artykułu. Jest dopiero późne południe, na tę chwilę śnieg przestał sypać. Jednak nie w każdej miejscowości tak jest, w innych wsiach czy miastach nie da się wyjść na dwór bez czapki, grubego szalika i rękawiczek. Temperatura na zewnątrz nie rozpieszcza, a skoro nam jest zimno, dlaczego pozwalamy marznąć pupilom?

Kundelki wciąż w budzie

Organizacja OTOZ Aniamals znów interweniowała w sprawie psa pozostawionego w zimnej budzie. Właściciele nie przejęli się złą pogodą i kilka dni temu, pozostawili szczeniaka przy -12 stopniach Celsjusza, przywiązanego sznurkiem do "schronienia". Czworonóg płakał z zimna, opiekunowie nie przejmowali się, czy przeżyje tę noc. Warto dodać, że psiak miał dopiero 12 tygodni, a już musiał walczyć o życie!

- Gdyby nie przyjazd naszych inspektorów mógłby nie przeżyć nocy! Dramat burków łańcuchowych trwa nadal. Co można w takie mrozy zrobić z małym, 12-tygodniowym szczeniakiem? Wsadzić do mokrej, dziurawej budy i umocować sznurem do płotu. Okrucieństwo pseudo właścicieli zwierząt nie przestaje nas zaskakiwać…Temperatura w nocy spada nawet do -20 stopni, maluch mógł nie przetrwać nocy! Interwencja odbyła się w Koronowie w woj. kujawsko - pomorskim - informują inspektorzy z OTOZ Animals.

Psiak został odebrany i trafił do placówki. Okazało się, że jest to niewielka suczka, która powoli zaczęła odzyskiwać chęć do zabawy. Interwencja zakończyła się szczęśliwie dla psa, jednak gdyby obojętność właścicieli, którzy zabraliby zwierzę do domu, w ogóle nie musiałaby się odbywać. Niestety, dramat kundelków wciąż trwa...

Nie każda kość jest dobra dla psa. Niektórych lepiej unikaćNie każda kość jest dobra dla psa. Niektórych lepiej unikaćCzytaj dalej

8-tygodniowe szczeniaki na mrozie

Z kolei w gminie Gniewino w woj. pomorskim, właściciele pozostawili na mrozie 8-tygoniowe szczeniaki. Pieski marzły w budzie wyścielonej mokrymi szmatami, przeżyły tylko dlatego, że ogrzewały się wzajemnie. Zwierzątka również zostały odebrane przez inspektorów z OTOZ Animals. Trafiły do wsi Bojano k. Gdyni, gdzie będą czekać na nowe domy.

Organizacje pro zwierzęce i my również apelujemy o zabieranie zwierząt do domów! Psy mogą nie przeżyć nocy przy minusowych temperaturach. Potrzebują ciepłego schronienia, miski z jedzeniem i wodą, opieki człowieka.

Pozostawianie zwierząt na mrozie jest karane! Za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł