Samson
Źródło: youtube/My Pets

Znalazł na torach kolejowych półrocznego kundelka. Ktoś nie miał wyrzutów sumienia, skazał go na pewną śmierć

29 Listopada 2020

6-miesięczny kundelek został przywiązany do torów kolejowych i porzucony przez bezlitosnego zwyrodnialca. Zwierzę zostało dostrzeżone przez nieopodal nadjeżdżającego kierowcę, który popędził mu na pomoc. Do tragicznej sytuacji doszło w Grants Pass w stanie Oregon.

Kundelek prawdopodobnie skończyłby swój żywot w tragicznych okolicznościach, gdyby nie człowiek o wielkim sercu. Jared Twedell opuścił swój samochód i ruszył na ratunek uwięzionemu zwierzęciu, które początkowo wziął za sarnę. Mężczyzna ryzykował własnym życiem, by pomóc bezbronnemu czworonogowi.

Husky obraził się na swoją panią. Choć miał poważny powód, widząc jego minę trudno powstrzymać śmiechHusky obraził się na swoją panią. Choć miał poważny powód, widząc jego minę trudno powstrzymać śmiechCzytaj dalej

Ktoś przywiązał kundelka do torów i zostawił

Amerykanin, który na co dzień pracuje w biurze szeryfa, zrelacjonował niewiarygodną akcję ratunkową podczas rozmowy z portalem The Dodo. Opowiedział, że tamtego dnia przejeżdżał samochodem przez przejazd kolejowy, lecz w pewnej chwili zauważył parę wystających uszu nad torami.

Na samym początku był pewien, że widzi sarnę. Gdy tylko zbliżył się w kierunku zwierzęcia, zrozumiał, że jest w wielkim błędzie. Przed mężczyzną stał około półroczny szczeniak, którego ktoś przywiązał sznurkiem do szyn.

- Wyszedłem z samochodu i zacząłem gwizdać, wtedy przed moimi oczami pojawiły się małe uszy i już wiedziałem, że to nie sarna, a szczeniak - powiedział.

Teksty wybrane dla Ciebie:
1. Artur Szpilka zorganizował synowi niezapomniane urodziny. Zdjęcie z psiej imprezy skradło serca internautów
2. Przeszła COVID-19, będąc w ciąży i właśnie urodziła. Noworodek wywołał niemałe zamieszanie wśród lekarzy
3. Kotek wniebogłosy płakał o pomoc. Maluszek zgubił mamę i utknął w kanałach

Mężczyzna nie poddał się, pomimo narastającej paniki

Jared był przerażony widokiem zwierzęcia pozostawionego na pewną śmierć. Śmiertelnie bał się, że nie zdąży odwiązać szczeniaka przed przejazdem pociągu.

- Wpadłem w panikę. Nie wiedziałem, czy jest agresywny, czy mogę do niego podejść - przyznał Twedell - Zawołałem "cześć mały!", a on zaczął merdać ogonem. Wtedy wiedziałem, że muszę mu natychmiast pomóc - relacjonował mężczyzna.

Choć w pierwszej minucie walczył z narastającym uczuciem paniki, już po chwili rzucił się kundelkowi na pomoc. Mężczyzna najpewniej działał pod wpływem wysokiej adrenaliny, ponieważ już po chwili akcja ratunkowa zakończyła się powodzeniem. Amerykanin nie rozumiał, dlaczego ktoś mógł zrobić coś tak karygodnego.

- Nie mogę uwierzyć, że ktoś zrobił to intencjonalnie i przywiązał go do torów sznurem, skazał na pewną śmierć. Chcę zrobić to samo jego właścicielowi - powiedział rozemocjonowany Twedell.

Szczeniak znalazł nowy dom

Uratowane zwierzę było wykończone upałem, dlatego Jared od razu zabrał je do samochodu i zawiózł do domu. Po przybyciu na miejsce dokładnie go wykąpał i umieścił jego zdjęcia w mediach społecznościowych.

"Stracę dziś całą wiarę w ludzi. Znalazłem tego biedaka przywiązanego do torów. Szukam jego właściciela" - napisał Jared.

Półroczny kundelek został nazwany Samson, choć jego wybawca początkowo zastanawiał się nad imieniem Pociąg. Wnioskując po budowie ciała zwierzęcia, kundelek wkrótce wyrośnie na dużego i silnego psa. Mimo traumatycznych doświadczeń, pupil nie stracił entuzjazmu, dlatego w krótkim czasie trafił do nowego domu. Dziś mieszka w New Jersey.

ZOBACZ WIDEO:

Załamany pies nie chce odejść od ciała zmarłego właściciela. Poruszająca reakcja zwierzęcia doprowadza do łezZałamany pies nie chce odejść od ciała zmarłego właściciela. Poruszająca reakcja zwierzęcia doprowadza do łezCzytaj dalej

Zobacz także w nasych serwisach:

  1. Na obrazku ukrywa się kot. 95% osób nie potrafi go znaleźć, zadanie dla wyjątkowo bystrych
  2. 2 tysiące ludzi ucieka z domów. Natura uderzyła bez litości
  3. Tragiczny wypadek w łódzkim. Łoś wyskoczył mu przed maskę, kierowca nie zdążył zahamować. Nie żyje pasażer
  4. Szczeniaczek po raz pierwszy dostaje czkawki. Poradził sobie z nią w najsłodszy sposób
  5. Znaleźli porzuconego buldoga. Gdy wydali mu komendę, zadziwiająca prawda wyszła na jaw
  6. Microsoft w końcu udzieliło odpowiedzi. Chodzi o poważne problemy z Xbox Series X
  7. Gracze masowo zwracają PlayStation 5. Konsola może mieć poważną usterkę

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł