Kundelek został porzucony
Źródło: Facebook - Real Fix

Zaniedbany kundelek trafił do weterynarza w strasznym stanie. Niewyobrażalne, jak bardzo się zmienił w 3 miesiące

19 Października 2020

Kundelek trafił do kliniki weterynaryjnej w bardzo ciężkim stanie. Suczka o imieniu Terra była skrajnie wychudzona i zaniedbana. Jej poprzedni właściciele nie interweniowali nawet wtedy, gdy zaczęła łysieć na całym ciele. Weterynarzom niemal pękły serca, gdy zobaczyli ją na własne oczy. Z pomocą specjalistów Terry wróciła do zdrowia i zmieniła się nie do poznania. Efekty metamorfozy są piorunujące!

Kundelek o imieniu Terra wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy, gdy trafił do kliniki weterynaryjnej. Maleńka suczka cierpiała z powodu wysoce zaraźliwej choroby zakaźnej skóry, która doprowadziła do prawie całkowitej utraty sierści. Zostały jej zaledwie pojedyncze włoski na grzbiecie i głowie. W obecnym stanie ledwo przypominała psa. Dodatkową trudnością był fakt, że Terra bała się każdego napotkanego człowieka. Prawdopodobnie została bardzo skrzywdzona w przeszłości, a następnie porzucona przez człowieka. Weterynarze musieli się wyjątkowo postarać, aby przemiana suczki zakończyła się sukcesem.

W prezencie dla dzieci kupili 2 maleńkie pieski. Gdy zobaczyli, co z nich wyrosło, złapali się za głowyW prezencie dla dzieci kupili 2 maleńkie pieski. Gdy zobaczyli, co z nich wyrosło, złapali się za głowyCzytaj dalej

Kundelek przeszedł spektakularną metamorfozę

Suczka o imieniu Terra trafiła do brytyjskiej kliniki weterynaryjnej w West Sussex, kiedy jej stan zdrowia był godny pożałowania. Jej ciało było pokryte ogromnymi plamami, w których brakowało sierści. Wprawne oko weterynarzy szybko osądziło, że skórę zwierzęcia zaatakował świerzb. Właściciele, z pewnością zdawali sobie sprawę z fatalnej kondycji pupila, jednak w tak kluczowym momencie postanowili zrzec się opieki nad chorym zwierzątkiem. Jessie DeFreitas, czyli asystentka weterynaryjna, dostrzegła w Terrze coś więcej, niż tylko jej problemy skórne. Kiedy przyjęła suczkę pod opiekę, od razu zapałała do niej bezwarunkową miłością i zapragnęła, żeby jak najszybciej doszła do siebie.

– Wszyscy w klinice wiedzą, że jestem wielką miłośniczką zwierząt. Kiedy powiedziano mi, że mamy nowego psa, musiałam ją zobaczyć – relacjonowała 21-latka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
2.Jamnik gigantycznych rozmiarów. Po śmierci właściciela ratownicy znaleźli psa, nie mogli uwierzyć
3.Kocie przedszkole w poważnych tarapatach. Stadko mruczków błaga o pomoc, grozi im straszny los

To właśnie w dużej mierze zasługa tytanicznej pracy Jesse, że po zaledwie trzech miesiącach Terra zmieniła się nie do poznania. Dziś jest wesołym i zdrowym kundelkiem, który ani trochę nie przypomina siedmiu nieszczęść. Jej ciało obrosło sierścią, a na zmartwionym pyszczku znowu ukazał się promienisty uśmiech. Ale zmiana!

Co lepsze, jej nową panią stała się osoba, której zawdzięcza powrót do zdrowia. Mamy nadzieję, że Terra i Jesse żyją szczęśliwie i tworzą razem wiele niezapomnianych wspomnień!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies przepadł bez śladu na wiele miesięcy. Gdy wreszcie odnalazł swojego pana, stracił nad sobą panowaniePies przepadł bez śladu na wiele miesięcy. Gdy wreszcie odnalazł swojego pana, stracił nad sobą panowanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleźli skarb pod Toruniem. Mógł go zakopać jakiś pradawny wojownik - wskazują badacze
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Sekret o Mateuszu z "Rolnik szuka żony" wyszedł na jaw. Żarty na bok, on naprawdę jest zakochany, ale co z Magdą?
  4. W kartonie znaleźli szczeniaka wraz z kartką. 12-letni właściciel wyjawił historię psa w rozpaczliwym liście
  5. Co zrobić, kiedy zaatakuje nas pies? Powinieneś wiedzieć
  6. Niewiarygodne dokonanie naukowców. Tak brzmi nasza galaktyka, melodia może Ci się z czymś skojarzyć

Źródło: funzoo.pl

Następny artykuł