pieski - kundel i labrador w rowie
Źródło: facebook/toz

Ludzie przez 3 dni mijali kundelka, który opadł z siły. Ocalał dzięki wiernej labradorce

18 Września 2020

Kundelek otrzymał wsparcie od biszkoptowej labradorki, która nie opuściła go w potrzebie. Dwa pieski prawdopodobnie zostały porzucone przez swoich opiekunów, postanowiły trzymać się w tych trudnych chwilach razem. Kiedy stan zdrowia czarnego kundelka pogorszył się, labradorka postanowiła czuwać przy nim, czekając na pomoc. Wierzyła, że ludzie nie będą obojętni na cierpienie zwierząt. Jednak zanim ktoś ją usłyszał minęły 3 dni...

Kundelek i labrador błąkały się przy kąpielisku w Nowych Siołkowicach w woj. opolskim. Czarny psiak nie miał siły chodzić w kółko, zaczął włóczyć łapkami, w pewnym momencie padł z wycieńczenia. Biszkoptowa towarzyszka nie zostawiła przyjaciela w potrzebie, usiadła koło niego i zaczęła wołać o pomoc. Swoim wyciem próbowała zaczepić ludzi. Nie mogła dopuścić do śmierci kundelka. Sama też nie była w najlepszej kondycji i potrzebowała wsparcia. Choć kąpielisko nie było na uboczu, to przez 3 dni nikt nie chciał pomóc zwierzakom.

Piątka dla zwierząt wejdzie w życie, ale ze skandalicznym zapisem. Co napisano drobnym maczkiem?Piątka dla zwierząt wejdzie w życie, ale ze skandalicznym zapisem. Co napisano drobnym maczkiem?Czytaj dalej

Labradorka uratowała kundelka

Wołania usłyszeli przechodnie, który zamieścili apel w mediach społecznościowych. Ten dotarł do wolontariuszy z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Ci postanowili od razu działać. Wiedzieli, że sytuacja może być dramatyczna i nie należy zwlekać. Choć było ciemno, a zegar wskazywał późną godzinę, wolontariusze ruszyli na poszukiwania psów.

- Po raz kolejny łapiemy się za głowę z przerażenia. Niewiarygodne, że społeczeństwo wciąż jest tak nieczułe na krzywdę naszych mniejszych braci. Psy widziane były w rowie od 3 dni, a ludzie, którzy przyjeżdżali na kąpielisko, nie zrobili nic, by, chociaż w najmniejszym stopniu, pomóc zwierzętom. Nikt z nich nie zainteresował się losem psów, nie wezwał też policji, ani nie powiadomił żadnej organizacji. Dopiero w poniedziałek, późnym wieczorem, na Facebooku pojawiła się krótka informacja, że psy potrzebują pomocy. Nie czekaliśmy. Jak tylko przeczytaliśmy informację o porzuconych psach, natychmiast wyruszyliśmy w drogę - napisało Towarzystwo Ochrony Zwierząt w mediach społecznościowych.

Akcja ratunkowa zwierząt

Akcja ratunkowa przebiegła szybko i sprawnie. Zabezpieczone psy trafiły pod opiekę weterynarza. Stan zdrowia kundelka był wręcz fatalny. Zwierzę było wycieńczone, nie przestawało się trząść, okazało się, że ma bardzo dużą ranę na jądrach. Teraz Edka, bo tak został nazywany psiak czeka długa rekonwalescencja. Wolontariusze z TOZ nie ukrywają, że psiak ocalał dzięki labradorce Zarze, która nie opuściła przyjaciela. Zwierzęta czeka długa droga do wyzdrowienia. Potrzebne jest wsparcie finansowe, które ułatwi im tę walkę.

DZISIAJ GRZEJE:1. Myśleli, że ratują szczeniaki labradora. Kiedy lekarz powiedział im prawdę, odebrało im mowę
2. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
3. Kot wskoczył do wanny z wodą i nakrył się pianą. Zamiast ratować zwierzę, kobieta wyciągnęła telefon

- Pomóżcie nam uratować Edka i przywrócić mu wiarę w ludzi! Dorzućcie grosz do jego skarbonki, żebyśmy mogli zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje, by znów nabrać sił. Nasza bohaterka Zara, choć pozornie wygląda dobrze, również wymaga specjalnego żywienia - czytamy.

Pamiętajcie, że widząc porzucone zwierzę każdy z nas ma obowiązek zawiadomić służby (policję, straż miejską, ekopatrol). Gminy mają podpisane umowy z weterynarzami, schroniskami, których to obowiązek jest przygarnięcie zwierzęcia i udzielenie mu pomocy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę
  2. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
  3. Czy powinniśmy całować psy? Odpowiedź może zasmucić wielu właścicieli
  4. Piątka dla zwierząt wejdzie w życie, ale ze skandalicznym zapisem. Co napisano drobnym maczkiem?
  5. Słodki szczeniak nie rozumiał, co dzieje się w lustrze. Bezcenna reakcja zwierzaka na swoje odbicie
  6. Steffen Möller zabłysnął w "Europa da się lubić", nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje

Źródła: tvn24, facebook

Następny artykuł