kundelek kacperek
Źródło: facebook/OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. "Obcięli uszy" i połamali ogon, straszne, co jeszcze mu zrobili

17 Listopada 2020

Kundelek został zabezpieczony przez OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Pies był tak przerażony widokiem człowieka, który chce mu pomóc, że po wyjściu z budy od razu skulił się, chcąc uniknąć ewentualnego uderzenia. Zwierzę przeszło ogromne katusze. Straszne, co zrobiła mu właścicielka.

Życie kundelków szczególnie na wsiach nie jest usłane różami. Niestety wciąż wielu właścicieli zwierząt zapomina, że psom i innym pupilom należy się szacunek. Wszystkie zwierzęta zasługują na godne warunki, miski jedzenia, wody i miłość! Krótki łańcuch, brak wizyty lekarskich i agresja w stosunku do braci mniejszych nie świadczy o dobrym sercu i rozumieniu tych zasad. Inspektorzy broniący praw zwierząt mają ręce pełne roboty. Właściciele często nie pomagają im, a udają, że ich zwierze - schorownane, niedożywione i pobite - ma u nich jak w raju.

Chłopiec napisał wzruszający list do właścicieli golden retrieviera. Ciężko powstrzymać łzyChłopiec napisał wzruszający list do właścicieli golden retrieviera. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Kundelek Kacper prosi o pomoc

Niewielka buda, ciężki 2-metrowy łańcuch i puste miski - tak wyglądała codzienność kundelka Kacpra, można do tego dodać jeszcze znęcanie się nad nim fizycznie. Właścicielka zwierzaka nie tylko nie interesowała się zwierzęciem, ale robiła wszytko, aby uprzykrzyć mu życie. Kundelek panicznie bał się człowieka. Jego cierpienie prawdopodobnie trwało latami.

- Kiedy zbliżaliśmy się do niego, patrzył na nas przerażonymi oczami. Ledwo wyszedł z budy, a gdy już to zrobił, skulił się i pragnął zostać niewidzialnym... Po chwili zarejestrowaliśmy fakt, że ma obcięte uszy... Nie mogliśmy uwierzyć w to, że kundelek ma KOPIOWANE USZY! Co więcej... Kacper ma złamany ogon z pękniętym kikutem na końcu oraz połamane żebra od regularnego kopania - czytamy na Facebooku OTOZ Animals Inspektorat Warszawa.

Szybko wyszła na jaw, że 3-letni Kacperek nigdy nie był u weterynarza. Nie miał żadnych szczepień, nigdy też nie został odrobaczony. Zwierzę całe życie spędziło przywiązane łańcuchem do budy.

- Właścicielka próbowała nam wmówić, że pies należy do szwagierki, przy czym żadnej szwagierki nie ma. Po zasypaniu nas kłamstwami na temat właściciela psa dobrych warunkach bytowych finalnie przyznała się, że jest właścicielką psa i podpisała zrzeczenie - dodają inspektorzy.

- Podczas formalności, naszym oczom ukazał się pies w typie yorka, który spał na kanapie... Nigdy nie zrozumiemy jak można być tak okrutnym - zwracają uwagę.

Kundelek Kacperek udał się do weterynarza, gdzie potwierdzono znęcanie się nad nim. Pies był głodzony i regularnie kopany. Miał połamane żebra. Jeśli chodzi o jego uszy to te są krzywo zrośnięte, a rana po kopiowaniu nie jest stara. Pies w trakcie dalszej diagnostyki. Czy uda się go wyleczyć? Pomóc można tutaj: 21 2030 0045 1110 0000 0228 6890, Tytułem: Kacper - pies z interwencji.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Olbrzymi pitbull otworzył pysk przy dziecku. Rodzice nie zdążyli zareagować
2. Ikea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonale
3. Ręce opadają. Ktoś przywiązał psa nocą do ławki, zostawił mu "pakiet" i wyzbył odpowiedzialności

Możliwość popełnienia przestępstwa

Kundelek przeszedł piekło pod dachem swojej właścicielki. Inspektorzy dodają, że składają zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Nad psem znęcano się psychicznie i fizycznie. Pozostaje również kwestia jego kopiowanych uszu.

Czym dokładnie jest kopiowanie? Jest to zabieg nielegalny w Polsce, polegający na chirurgicznym obcięciu końcówek uszu. Dzięki zabiegowi uszu otrzymywały nowy, określony kształt. Zabieg był i jest fanaberią. Najczęściej przechodziły go zwierzaki między 6 a 12 tygodniem życia.

Pomożecie Kacperkowi?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Chłopiec napisał wzruszający list do właścicieli golden retrieviera. Ciężko powstrzymać łzyChłopiec napisał wzruszający list do właścicieli golden retrieviera. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
  3. Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideo
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Powiesili zdjęcie zmarłego psa na ścianie. Nie przewidzieli reakcji drugiego zwierzaka, wszystko się nagrało
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. UOKiK ostrzega przed oszustami na Black Friday. Polacy mogą stracić pieniądze, koniecznie sprawdź jak się zabezpieczyć

źródło: facebook

Następny artykuł