Kundelek leży na grobie w Myszkowie
Źródło: Facebook/Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu

Kundelek spał na grobie na cmentarzu. Nagrobek nie należał do jego właściciela

10 Czerwca 2020

Kundelek o imieniu Franio został znaleziony na cmentarzu. Psiak leżał na skromnym grobie pokrytym świerkowymi gałązkami. Spojrzenie malucha mówiło wszystko - przeżywał ogromne cierpienie. Wyziębionego, osowiałego i przestraszonego psa zabrali pracownicy schroniska w Zawierciu. Kundelek trafił pod opiekę weterynarza oraz zostało wszczęte śledztwo - na czyim grobie leżał pies?

Pracownicy schroniska w Zawierciu w 2016 roku otrzymali pierwsze tego typu zgłoszenie w historii placówki. W pobliskiej miejscowości Myszków znaleziono małego, czarnego kundelka, który leżał na... jednym z grobów znajdujących się na miejscowym cmentarzu. Wolontariusze od razu pojechali we wskazane miejsce i to, co zobaczyli okazało się być widokiem rozdzierającym serce.

Kundelek leżał na grobie, pies był wyczerpany i przestraszony

Kiedy wolontariusze znaleźli się we wskazanym miejscu nie mogli ukryć poruszenia. Na jednym z grobów leżał zwinięty w kłębek mały kundelek. Na pyszczku psiaka malowały się smutek i cierpienie. Okazało się, że maluch próbował dostać się na cmentarz już wcześniej, jednak bezskutecznie. Pies wrócił na myszkowski cmentarz dzień później, kiedy jego bramy były otwarte. Czy szukał grobu swojego zmarłego opiekuna?

Chihuahua nie chce opuścić cmentarza. Powód, dla którego to robi wyciska łzy z oczuChihuahua nie chce opuścić cmentarza. Powód, dla którego to robi wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Pracownicy schroniska zauważyli psa i od razu się nim zajęli. Zabrali wyziębionego, skulonego psa z grobu do swojej placówki. Kundelek trafił do schroniska. Weterynarze myśleli początkowo, że psiak choruje na grzybicę - miał poważne ubytki w sierści. Szczęście w nieszczęściu, okazało się, że to wszawica. Pies otrzymał opiekę lekarską, został ogrzany, nakarmiony i napojony. Jednocześnie pracownicy schroniska rozpoczęli dochodzenie - na czyim grobie leżał kundelek?

Prawda okazała się być o wiele bardziej tajemnicza, niż mogłoby się wydawać. Po skontaktowaniu się z rodziną mężczyzny pochowanego w miejscu wybranym przez Frania, wyszły na jaw zadziwiające szczegóły. Krewni zmarłego byli tego samego zdania - mężczyzna nigdy nie miał żadnego psa. Dlaczego w takim razie kundelek wybrał jego grób na miejsce swojego spoczynku? Co więcej - pies był bardzo zdeterminowany, żeby się do niego dostać... Niestety te pytania pozostaną chyba bez odpowiedzi. Jedno jest pewne - uroczy, malutki kundelek potrzebował opieki, leczenia oraz kochającej rodziny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Radosław Majdan podzielił się wzruszającym zdjęciem z rana. Przepiękny widok, rozczuli każdego

2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania

Cała historia zyskała szczęśliwe zakończenie - psiak trafił do kochającego domu i ma się znakomicie. Na jego pyszczku już nie odmalowuje się rozpacz i smutek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kundelek leżał na grobie pewnego mężczyzny...Kundelek leżał na grobie pewnego mężczyzny...
Facebook/Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu

Maluch był wyziębiony, głody i przestraszonyMaluch był wyziębiony, głody i przestraszony
Facebook/Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu

Piesek był osowiały, w ogóle nie reagował na człowiekaPiesek był osowiały, w ogóle nie reagował na człowieka
Facebook/Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalowała przed domem ukrytą kamerę. Gdy zobaczyła kto ją odwiedza, natychmiast musiała zareagować
  2. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  3. Biedronka rusza dziś z hitową akcją dla zwierząt. Karmy dla psów i kotów prawie za grosze
  4. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali
  5. Małe labradory wpadły do wody. Suczka próbowała nauczyć je pływać
  6. Na zdjęciu ukrył się mały jamnik. Czy potrafisz znaleźć go w minutę?

Źródło: czestochowa.naszemiasto.pl

Następny artykuł