Kucyk stał się kaleką
Źródło: ratujemyzwierzaki.pl/navi

Okaleczony kucyk został potraktowany jak zepsuty mebel. Nieczuły hodowca wystawił go na sprzedaż

19 Września 2020

Kucyk-kaleka pojawił się na popularnym portalu Marketplace jako obiekt na sprzedaż. Hodowca próbował się go pozbyć niczym niechcianego mebla, który w końcu się zepsuł. Liczył na to, że wzbogaci się kosztem chorego zwierzęcia i pozbędzie się niepotrzebnego problemu. Warszawska organizacja prozwierzęca przejęła opiekę nad okaleczonym kucykiem, lecz wciąż potrzebuje wsparcia finansowego, aby móc ulżyć mu w bólu.

Kucyk został straszliwie okaleczony wskutek okrucieństwa własnego opiekuna. OTOZ Animals Inspektorat Warszawa podzieliło się na oficjalnym fanpage'u historią kucynki o imieniu Navi, która została zauważona na portalu Marketplace. Hodowca próbował sprzedać schorowane zwierzę, zatajając przed przyszłym nabywcą fatalny stan zdrowia konia. Inspektorzy byli zmuszeni interweniować, teraz potrzebują Naszej pomocy.

Pies został rozdzielony z właścicielem na 3 lata. Gdy spotkali się ponownie, zwierzę o mało nie padło z wrażeniaPies został rozdzielony z właścicielem na 3 lata. Gdy spotkali się ponownie, zwierzę o mało nie padło z wrażeniaCzytaj dalej

Okaleczony kucyk na aukcji niczym zepsuty mebel

Jak informują członkowie warszawskiego OTOZu, Navi była kiedyś zdrową kucynką, która nie znała bólu, chorób i poczucia odtrącenia. Niestety, nieprofesjonalny "hodowca", któremu dobrostan konia był obojętny, dopuścił się okrutnego nadużycia. Nie pielęgnował jego kopyt, co przyczyniło się do wystąpienia wielokrotnego ochwatu i przykurczy w wyniku, czego Navi została trwale okaleczona. Zwierzę prawie nie jest w stanie się ruszać. To właśnie wtedy rzekomy "hodowca" postanowił zrzec się niewygodnej odpowiedzialności nad kucykiem. Na portalu Marketplace pojawiło się niepokojące ogłoszenie, w którym oferował sprzedaż zwierzęcia. Znaleźli się chętni.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kózka dała czadu u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
2. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
3. Kot zobaczył swoje odbicie w lustrze. Reakcja sprawiła, że właścicieli zatkało

Navi została wykupiona przez nowych właścicieli, jednakże nie mieli oni wystarczającej wiedzy, funduszy i możliwości, aby leczyć okaleczonego kucyka. To właśnie wtedy inspektorzy OTOZ wyrazili chęć pomocy. Stan zdrowia Navi nie rokował dobrze na przyszłość, dlatego specjalistyczne leczenie było koniecznością i jedynym rozwiązaniem na to, aby zwierzę mogło normalnie funkcjonować. Kucynka została przewieziona w bezpieczne miejsce, lecz prawdopodobnie będzie musiała trafić do szpitala dla koni. Tam zespół lekarzy weterynarii przeprowadzi wymagane badania, konsultacje i ostatecznie rozważy metody leczenia. Navi nie traci nadziei i z radością rży na widok opiekunów. Wciąż jest szansa na to, że wróci do zdrowia i w końcu będzie szczęśliwa.

Członkowie OTOZu proszą o wsparcie. Pomóc można poprzez wpłacanie pieniędzy na zbiórkę na TEJ stronie.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Mareczka z "Czterdziestolatka"? Nie do wiary, czym się teraz zajmuje
  2. Bardzo głodny owczarek niemiecki prosi właściciela o jedzenie. Nie można przestać się śmiać
  3. Spacerowicze zobaczyli dwa porzucone psy z różową sierścią. Weterynarz zdradził im smutną prawdę
  4. Jak obliczyć wiek kota? Większość właścicieli mruczków nie ma pojęcia
  5. Pies czekał na śmierć w deszczu na środku drogi. Doszło do tragedii, nie miał już siły
  6. Sytuacja jest krytyczna, nie było innego wyjścia. Właśnie wprowadzono całkowity lockdown w jednym kraju

źródło: ratujemyzwierzaki.pl/navi

Następny artykuł