kucyk
Źródło: policja.pl

Kupił kucyka wnukom, zwierzę uciekło z posesji. Konieczna była pomoc policjantów

6 Lutego 2021

Kucyk uciekł z posesji, na którą chwilę wcześniej przyjechał. Rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, jednak kiedy nie mogła namierzyć uciekiniera, poprosiła o pomoc policjantów.

Policjanci z Gorzyc otrzymali informację, że w Trześni, w pobliżu drogi krajowej nr 77 relacji Sandomierz-Gorzyce, biega kucyk. Zwierzę było zdezorientowane i mocno wystraszone. Konieczne było szybkie złapanie kucyka.

Policjanci zaopiekowali się kucykiem

Mundurowi natychmiast podjęli działania, aby złapać zwierzę. Nie chcieli dopuścić do tego, aby kucyk wtargnął na ruchliwą drogę. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby ostrzec innych kierowców przed nietypową sytuacją. W pobliskim lesie złapali kucyka.

Policjanci szybko ustalili do kogo należy uciekinier. Dzień wcześniej, mundurowi z Tarnobrzega otrzymali zgłoszenie o uciekinierze z prywatnej posesji. 62-letni mężczyzna, kilka godzin wcześniej, kupił zwierzę dla swoich wnuków.

Właściciel i rodzina szukali kucyka na własną rękę, kiedy ich działania okazały się bezskuteczne, o pomoc zwrócili się do policjantów.

Właściciel kuca podziękował za pomoc i we własnym zakresie przewiózł zwierzę do swojego gospodarstwa.

Owczarek niemiecki uratował właściciela, kiedy ten dostał zawału. Zobacz, co zrobiłOwczarek niemiecki uratował właściciela, kiedy ten dostał zawału. Zobacz, co zrobiłCzytaj dalej

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł